Nejbizarnější způsoby smrti roku 2017. Tak hloupé, že získaly Darwinovu cenu

Tak jako každý rok se i v roce 2017 rozdávaly Darwinovy ceny. Jde o přehlídku bizarních příběhů o lidské neschopnosti a nebetyčné hlouposti. Dawwinovy ceny byly uděleny in memoriam, neb všichni ocenění jsou již po smrti. Zemřeli vlastním přičiněním a vinou své nekonečné hlouposti. Jak se říká, nikdo není dokonalý, že?

FOTO: Darwinovy ceny roku final

Darwinovy ceny roku final - Darwinovy ceny roku 2017  vítězovéDarwinovy ceny roku final - Darwinovy ceny roku 2017  vítězovéDarwinovy ceny roku final - Darwinovy ceny roku 2017  vítězovéDarwinovy ceny roku final - Darwinovy ceny roku 2017  vítězovéDarwinovy ceny roku final - Darwinovy ceny roku 2017

A toto lidové rčení platí opravdu na všechny vítěze Darwinovy ceny více než dvojnásobně. Tyto lidské příběhy vám budou připadat vskutku neuvěřitelné a budete si říkat, že toto opravdu už není možné. Jenže je, všechno je to skutečnost, i když poněkud šokující.

Darwinova cena (Darwin Award) je ironické ocenění pro lidi, „kteří se zasloužili o zlepšení lidského genofondu tím, že se z něj sami odstranili hloupým způsobem“.

1. místo obsadil jednatřicetiletý muž z Dortmundu, který neměl u sebe dostatek peněz, a tak šel do nádražního baru promyslet, jak získat jízdenku. Vymyslel, že do automatu na jízdenky nastříká sprej, tím ho přivedl nechtěně k výbuchu a skříňka se rozletěla do všech stran. Bohužel střepina muže zabila. Tomu se tedy říká bizarní smrt!

Hrozná smrt dětí v autosedačkách. Umírají až sedmkrát více. Jak vybrat správnou a bezpečnou?

2. místo v této kategorii získala osmnáctiletá slečna Corral spolu se sedmnáctiletou kamarádkou Mirandou. Byly na výletě v severomexickém městě Chínipas de Amanda, a tak si spolu chtěly udělat památeční fotografii, konkrétně mělo jít o oblíbené selfie. Bohužel nevěděly, že v blízkosti letiště se konají závody a letadlo neslyšely startovat. Tak se stalo, že do nich letadlo najelo a obě dívky zabilo. Pro příště se prosím věnujte svému okolí, a ne mobilu!

3. místo patří muži, kterému bylo 41 let, a přesto ho jeho matka zavřela v jeho vlastním bytě. Pocházel z francouzského města Rouenu. Muž v bytě vydržel do půl druhé v noci, pak se snažil dostat se ven. Vybral si opravdu zvláštní cestu – chtěl sešplhat z devátého patra po kabelu od internetu. A můžete hádat, jak to dopadlo…

Český párek v rohlíku nebo americký hot dog. Který z nich je lepší a nemá konkurenci?

Na 4. místě je muž pocházející z Ruska. Pracoval jako svářeč a říkal si Vargasak, takže by měl zásady bezpečnosti znát. Uložil hasičský přístroj do barelu a poté ho naplnil celý karbidem vápníku a zalil ho vodou. Tím vytvořil reaktivní směs produkující acetylenový plyn, který ho bohužel zabil.

Tak toto jsou nositelé Darwinovy ceny v roce 2017. Raději používejte při všech činnostech hlavu, ať příště nezískáte Darwinovu cenu za nejhloupější smrt i vy.

Dnes, 09:40
Český stavitel a architekt německého původu Kryštof Dientzenhofer byl ve své době jedním z nejvyhledávanějších...
Dnes, 08:55
Sněmovna dnes učinila bydlení dostupnější i mladým rodinám s dětmi. Zrušila nesmyslnou daň z nabytí...
Včera, 16:02
O co jde? Vlastně by se to dalo nazvat evoluční strategií. Samec, a to i...
Včera, 14:19
Zámek s krásným názvem Pátek se nachází ve stejnojmenné obci na pravém břehu Ohře mezi...
Včera, 11:30
Letos více než v jiných letech bude většina lidí trávit dovolenou na chatě či na...
Včera, 10:02
Posilování středu těla je asi nikdy nekončící práce. Potřebujeme ho mít pevný, abychom v případě...
Včera, 08:08
Před 266 lety byl vydán panovnický reskript, nařizující správcům farností i vrchnostenským úředníkům provést soupis...
7.7.2020
Osmák degu je malý hlodavec původem z Jižní Ameriky, a to konkrétně z Chile, kde...
7.7.2020
Rusové, luxus, drahota a filmový festival, to až donedávna symbolizovalo naše nejznámější lázně – Karlovy...
7.7.2020
Hubený muž sedí v křesle s vysokým lenochem. Zřejmě se dnes už nikam nechystá, o...
Reklama