Někam jsem spadl, sdělil muž policistům do telefonu. Slyšet bylo šplouchání

7.8.2022
Redakce

Několik hasičů a policistů pátralo v sobotu v noci v Chropyni na Kroměřížsku po muži, který na tísňovou linku oznámil svůj pád v neznámém terénu a poté se jeho telefon odmlčel. Muže hasiči našli ležet v místním potoce, byl podchlazený a silně podnapilý. Postarali se o něj přivolaní zdravotníci. Zraněný ale nebyl.

Muž hasičům volal v sobotu krátce před 22:30. „Špatně artikuloval a oznámil nám, že někam spadl, ale neví kam. V telefonu bylo slyšet jen šplouchání,“ uvedl Žemlička. Mužův mobilní telefon byl lokalizovaný v Chropyni v blízkosti místního zemědělského družstva. „Byla tedy obava, že muž spadl do nějaké jímky. Na místo byly vyslány dvě jednotky hasičů,“ podotkl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Hasiči spolu s policejní hlídkou prohledávali okolí zemědělského družstva v Chropyni. „Muži jsme se už nemohli dovolat, protože jeho telefon byl nedostupný. Místní dobrovolná jednotka muže kolem 22:52 nalezla v korytě potoka. Abychom se k němu dostali, museli jsme poškodit oplocení, “ dodal Žemlička.

Zdroj: ČTK, skNepřehlédněte