Nemocnice v Prachaticích otevřela zrekonstruovanou lékárnu. Nad ní přibylo pět nových bytů

4.10.2021
Jiří Bydžovský

Počátkem měsíce mohli první hosté nahlédnout do nových i zrekonstruovaných částí lékárny v nemocnici Prachatice. Původní prostory už přestaly vyhovovat. Nová lékárna nabídne zákazníkům moderní a větší prostor, rozšířený sortiment zboží a hlavně delší provozní dobu.

„Chceme vyjít klientům co nejvíce vstříc, a proto i ti, kteří přijdou na ošetření až v odpoledních hodinách, mohou lékárnu navštívit až do 17. hodiny,“ řekl vedoucí lékárník Miroslav Gros.

Na rekonstrukci lékárny, zázemí pro provoz a nástavby patra nad lékárnou, přispěl i Jihočeský kraj. Celkové náklady se vyšplhaly na 21 milionů korun. Zázemí lékárny bylo částečně přemístěno a rozšířeno do nově zrekonstruovaných prostor po bývalé vrátnici, dopravní službě a kantýně. Nových šaten i kuchyňky se dočkali i zaměstnanci lékárny. Nemocnice přitom myslela i na budoucí i současné lékaře „V nástavbě patra vyrostlo pět nových bytů různých velikostí. Jsou určené pro zaměstnance tohoto zařízení“ dodala Iva Nováková mluvčí Jihočeských nemocnic .

Změnu doznal i venkovní prostor před lékárnou. Pacienti určitě ocení nové chodníky a v bezprostřední blízkosti lékárny i nová parkovací místa.

Zdroj: vzNepřehlédněte