Nemocných s covidem na jihu Čech roste. Za týden přibylo více než 8000 nových případů

26.11.2021
Jiří Bydžovský

Za poslední týden v Jihočeském kraji přibylo podle hygieniků 8384 nových případů koronaviru. Během sedmi dní zemřelo 34 pacientů s covidem-19. V úterý, středu a čtvrtek počet nových případů v regionu přesáhl vždy hranici 1500. V přepočtu na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní připadá v Jihočeském kraji téměř 1400 případů.

„Chtěla bych poděkovat zástupcům fotbalových, hokejových a volejbalových týmů kraje, které hrají nejvyšší soutěže, a lyžařskému Skiareálu Lipno, že přijali mé pozvání na narychlo svolané jednání k aktuálním epidemiologickým opatřením. Hledali jsme možnosti, jak za stávajících podmínek organizovat sportovní činnost tak, aby byla co nejbezpečnější, a jak podpořit očkování,“ uvedla ředitelka jihočeské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Například českobudějovičtí hokejisté si o měsíc přeložili domácí zápas s Libercem ze 3. prosince na 11. ledna. Skiareál Lipno zase bude prodávat celosezónní skipas za nižší cenu lidem, kteří podstoupili očkování proti koronaviru.

Nejhorší situace je aktuálně na Prachaticku. 1633 případů na 100.000 obyvatel, což znamená, že patří mezi deset nejzasaženějších okresů v republice. V jihočeských nemocnicích je nyní hospitalizováno 384 lidí s koronavirem, což je o nepatrně více než před týdnem. Pět desítek pacientů s covidem leží na jednotkách intenzivní péče. Hygienici nyní v kraji evidují 16.800 pacientů s covidem.

Zdroj:čtkNepřehlédněte