Nepoddávejte se strachu a stresu, může to mít vážné následky. Bojujte s ním

21.9.2020
Zaz

Filtrujte zprávy

Média nám oznamují informace o koronaviru a dalších nepříjemných záležitostech dennodenně. V podstatě se zprávy proměnily na černou kroniku a nenechají nás ani na chvíli vydechnout. Tato sdělení je zapotřebí pořádně filtrovat. Neznamená to, že se přestaneme starat o dění doma i ve světě, ale musíme si uvědomit, že se nic nejí tak horké, jak se to uvařilo. Vzhledem k tomu, že nás dané zprávy většinou bezprostředně neohrožují, pak si musíme logicky vydedukovat, že panika není ani zdaleka na místě. Určitá obezřetnost ano, jako ve všem, ale rozhodně ne panika.

Jen ověřené informace

Informace bychom pak rozhodně neměli čerpat z nedůvěryhodných webů, nebo z takových tiskovin, které pro své články využívají pouze jeden zdroj. Každá informace by měla být totiž ověřená z minimálně dvou na sobě nezávislých zdrojů. Samozřejmě se to netýká rozhovorů. U těch ale zase musíme myslet na to, že rozhovor je veden s někým, kdo v něm pouze vypráví svoji subjektivní zkušenost a svůj subjektivní názor.

Chcete zkusit jógu? Začněte pozdravem slunci

Když už máme strach

Pokud jsme se již začali bát, pak je nám také ještě pomoci. Zastavte se, nadechněte se a srovnejte si myšlenky. Nad vším zauvažujte a zkuste si najít i další informace. Ať jste v jakékoli situaci, zkuste se na ni podívat trochu z nadhledu. Případně ji můžete zkonzultovat s někým blízkým. Kdyby to nepomohlo, tak vždy můžeme vyhledat další pomocnou ruku v podobě psychologa nebo psychoterapeuta. Jestli se bojíte, nebo stydíte, tak se na tyto pocity neohlížejte. Jít k psychologovi není vůbec žádná ostuda.

Dechová cvičení a jóga

Kdyby nás trápily už nějaké ty úzkosti, zkuste si každý den zacvičit pár pozdravů slunci nebo si dejte nějaká dechová cvičení. Práce s přísunem kyslíku je velmi zajímavá a má prokazatelně zklidňující účinky, které nás dokáží dovést až na práh meditace, a to není nikdy na škodu.

FOTO: Cvičení

Cvičení - břichoCvičení - břichoCvičení - cvičeníCvičení - cvičeníCvičení - cvičení
Další fotky
Cvičení - cvičení


Nepřehlédněte