Nepoužívané věci najdou nové využití v olomouckém re-use centru

29.4.2022
Redakce

Obyvatelé Olomouce budou moci od května odnášet na sběrové místo v Andělské ulici na Nových Sadech zbytečné věci ze svých domácností, které ještě někdo jiný může využít. Například nádobí, sportovní potřeby či staré hudební nástroje díky tomu neskončí na skládce. Tuto novou službu si lidé mohou vyzkoušet v sobotu při dni otevřených dveří v areálu technických služeb v Libušině ulici.

„Jde o to podpořit myšlenku recyklace v širším slova smyslu, kdy něco, co původní majitel už nepotřebuje, nemusí skončit na skládce, ale být k užitku někde jinde, pro někoho jiného. Proč vyhazovat staré, ale funkční věci, když někomu jinému mohou udělat radost a ještě dobře sloužit,“ zdůvodnil primátorů náměstek Otakar Bačák zprovoznění takzvaného re-use centra.

Nashromážděné věci budou v sobotu v areálu v Libušině ulici k dispozici dalším lidem, kteří si je odvezou za dobrovolný příspěvek. K mání bude kuchyňské nádobí, nářadí, hračky, sportovní potřeby, knihy, dekorace do domácností, hudební nástroje, kočárky, kufry, tašky a nečalouněný nábytek. „Nakoupit je bude možné během celého sobotního dne otevřených dveří. A co je důležité, celý výtěžek věnujeme Lesům města Olomouce na výsadbu stromů,“ uvedl ředitel Technických služeb města Olomouce Pavel Dostál.

Předměty z domácností, které si lidé 30. dubna neodvezou, budou přemístěny do areálu technických služeb v Andělské ulici, kde bude od května fungovat re-use centrum.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte