Nezvaný návštěvník: Liška zaneřádila kuchyň a odmítala ji opustit

29.11.2022
Simona Knotková

Když se devětatřicetiletá Emma Slade z Canvey Island jednoho listopadového dne probudila, v kuchyni na ni čekala spoušť. Jak se Britka vzápětí dozvěděla, do domu v noci vnikla liška, která ráno pospávala na kuchyňské lince a odmítala se hnout.

Slade nechala dveře na zahradu otevřené, aby psi brzy ráno vyběhli ven. Využila toho liška, která se vkradla do domu a poháněná touhou najít jídlo po sobě zanechala obří nepořádek včetně hromádky výkalů. Nakonec si zdřímla na kuchyňské lince, kde ji ráno našla žena.

Liška unikla vzdělání, vzorný bobr předvedl, jak se přechází cesta

„V noci jsem slyšela nějaký ruch, ale myslela jsem si, že se má dcera s přítelem vrátili domů. Když jsem uviděla lišku, první reakcí byl strach, ale ani se nehnula. Dveře na zahradu se průvanem nejspíš zavřely, takže zůstala uvězněná uvnitř,“ sdělila matka tří dětí, která celou událost dokumentovala na kameru.

O lišku se nakonec postaral přítel dcery Mason, který ji opatrně přemístil ven. Sotva ji položil na zem, rozutekla se zpátky do volné přírody. Rodině trvalo tři hodiny, než kuchyň uvedla znovu do pořádku.

„Naštěstí nezpůsobila žádnou vážnější škodu. Osobně lišky moc nemám ráda, protože v den, kdy jsme se sem přestěhovali, nám nějaká liška snědla králíka. Možná to byla ta samá,“ uvedla Slade.

Zdroj: Metro.co.uk


Témata:

Nepřehlédněte