• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • NN Night Run a Avon Běh za zdravá prsa běží do Českých Budějovic

    2.10.2023

    NN Night Run míří do finále. 7. října se bude konat v Českých Budějovicích, kde bude start a cíl v samotném centru města.

    Centrum závodu a vlastně všeho sobotního dění bude na Náměstí Přemysla Otakara II. Děti si na závodech KIDS Cupu zaběhají přímo tam, rodiny si v rámci nesoutěžního Nutrend family runu projdou zejména centrum města a běžci se pak vydají podél řeky Vltavy. Po přeběhnutí mostu ji budou míjet i z druhé strany a pak se vydají směrem od centra, odkud se pak budou okruhem vracet, a finišovat budou opět v centru. Tam bude zajisté skvělá atmosféra. Pozor, jelikož je uzavřen jeden z mostů, trať se změnila.

    Protože se stmívá čím dál dříve, je třeba počítat s upraveným časovým plánem. Registrace dětských závodníků začne už ve dvě odpoledne, na trať se pak první děti vydají ve čtvrt na čtyři. Rodinný běh začne ve čtvrt na šest a pak se bude konat novinka SPRINT na jeden kilometr. Avon běh pro zdravá prsa odstartuje již v půl sedmé. O hodinu později se pak běžci vydají na NN Night run na deset kilometrů

    Už je chladné počasí, a tak přijde vhod hromadná rozcvička, která proběhne před startem „pětky“ i „desítky“. Mezi jednotlivými běhy se mohou všichni těšit na vystoupení tanečního studia NO LIMIT, kromě toho bude i na jihu Čech k dispozici mnoho stánků partnerů seriálu. U generálního partnera NN nabídnou fotografii ze závodu zdarma a další příjemné aktivity.

    Závodníkům, kteří pravidelně běhají závody pod taktovkou Tomáše Pavla, se možná vybaví trasa Innogy Winter Runu. Ta je velmi podobná té, po které se poběží při NN Night Runu. „Podobně jako v jiných městech, kde se běhá Winter Run, i v Českých Budějovicích je trasa Night Runu trochu jiná. Hlavní změnou je samozřejmě start a cíl v centru, poběží se také v opačném směru, takže mnozí běžci ani nemusí poznat, že většinu trasy vlastně znají,“ potvrdil Tomáš Pavel.

    Pod záštitami primátorky statutárního města České Budějovice doc. Dr. Ing Dagmar Škodová Parmová a hejtmana Jihočeského kraje MUDr. Martina Kuby.

    Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

    Zdroj: Tisková zpráva


    Témata:

    Nepřehlédněte
    17.7.2026
    Jižní Čechy

    V národním parku Šumava hoří