Nominace na Atleta roku ovládli oštěpaři

25.10.2021
Redakce

Desítce nominovaných na Atleta roku dominují oštěpaři v čele s olympijskými medailisty z Tokia Jakubem Vadlejchem a Vítězslavem Veselým. Nechybí ani vítězka z roku 2018 Nikola Ogrodníková a Barbora Špotáková, která je s devíti triumfy rekordmankou ankety.

Hlasování atletických funkcionářů, trenérů a novinářů vyneslo do první desítky také finalistku olympijského závodu na 1500 metrů Kristiinu Mäki a další běžkyně Barboru Malíkovou, Dianu Mezuliáníkovou a Ladu Vondrovou, koulaře Tomáše Staňka a tyčkařku Amálii Švábíkovou.

Vyhlášení Atleta roku se uskuteční po roční pauze v sobotu 6. listopadu v pražském hotelu Ambassador – Zlatá Husa. Loni byla anketa zrušena, protože v sezoně poznamenané pandemií koronaviru přišli atleti prakticky o všechny velké akce.

Favoritem 59. ročníku je Vadlejch, který vybojoval na olympijských hrách stříbro. Jednatřicetiletý oštěpař usiluje o první vítězství v anketě, kterou může ovládnout jako první muž od roku 2006, kdy si připsal páté prvenství vícebojař Roman Šebrle.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte