• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Nová hala v Kojetíně nabídne až 500 pracovních míst

  26.11.2022
  Simona Knotková

  Novou halu pro lehkou výrobu a skladování, ve které má pracovat až pět stovek lidí, plánuje postavit v průmyslové zóně na okraji Kojetína na Přerovsku česká investiční skupina Accolade. Halu chce vybudovat na pozemcích v sousedství nového logistického centra Amazon. Pokud firma Accolade získá všechna potřebná povolení, plánuje halu postavit v letech 2023 až 2030.

  Plánovaná hala má na délku měřit 337 metrů, na šířku 109 metrů. Firma Accolade ji chce postavit na pozemcích v sousedství místního lihovaru a robotického distribučního centra Amazon. Na pozemcích nyní funguje fotovoltaická elektrárna, která bude muset stavbě výrobní a skladovací haly ustoupit. Ve výrobní a skladovací části haly má pracovat 400 lidí, na administrativní sektor připadá 100 pracovních míst. V hale by se měly vyrábět například plastové součásti pro automobilový průmysl. Společnost Accolade upozornila, že přesný výrobní program bude známý až po vybrání nájemce haly.

  Firma Accolade si tuto část Kojetína vybrala kvůli jejímu dobrému dopravnímu napojení, přístupu k inženýrským sítím a také kvůli územnímu plánu, který tam umožňuje postavit výrobní a skladovací halu. „Navrhovaná lokalita všechny podmínky splňuje. Navíc je zde výborná dostupnost pro zaměstnance z okolních obcí,“ stojí v oznámení záměru.

  Stavba sousedního robotického distribučního centra pro internetového prodejce Amazon, kterou financovala také skupina Accolade, byla v Kojetíně dokončena v létě. Projekt si vyžádal investici za více než pět miliard korun. Hala stojí na pozemcích bývalých usazovacích nádrží cukrovaru. Plné zprovoznění distribučního centra je naplánováno na příští rok, firma Amazon už zahájila nábor zaměstnanců. „Při plném zprovoznění budovy zde zaměstnáme až 2000 stálých pracovníků,“ uvedl generální manažer společnosti Amazon pro ČR Michal Šmíd.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte