Nový kouč Bohemky zapisuje první tři body. Rozhodující gól obstaral Vodháněl

20.10.2019
Matěj Karger

V neděli navštívila poslední Opava v rámci 13. kola české nejvyšší fotbalové soutěže vršovický Ďolíček. Klokani se zde představili poprvé pod novým hlavním trenérem Luďkem Klusáčkem.

Ten udělal v sestavě několik změn v čele s jiným rozestavěním. Na hřišti se domácí hráči postavili v klasickém rozestavení 4-4-2 s tím, že na hrotu se pohyboval hlavně Keita a Vaníček působil více jako podhrot.

První polovina zápasu se Slezany, kteří už v této sezoně také vyměnili trenéra, nenabídla příliš mnoho zajímavé akce. Asi největší šanci měl Keita, když se ve vápně dostal k nadějné dorážce. V rychlosti však míč nestihl nasměrovat do brány.

Až po hodině hry narušil spíše nervózní průběh utkání první gól. Bohemka, jež byla po pauze aktivnější na polovině soupeře udeřila po závaru ve vápně soupeře. Po velké šanci Havla, která skončila na jen na břevně dorážel úspěšně hlavou do odkryté brány Vodháněl.

Nový trenér Bohemians: Primární cíl je záchrana!

Fanoušci ve Vršovicích ale nakonec žádnou další branku neviděli. Bohemka už se do útoku nijak zarputile nehnala a kontrolovala své tenké vedení. Hostující hráči si dokázali v poslední desetiminutovce vytvořit tlak, ovšem kromě několika nebezpečných centrů se nedostali do zajímavějších pozic.

Zasloužená výhra v takzvaně „šestibodovém zápase“ je skvělým startem trenéra Klusáčka na nové pozici. S patnácti body se Klokani dotáhli ke skupině týmů ve středu tabulky, zatímco Opava je s devíti body stále poslední.

V příštím kole čeká nového kouče na lavičce první derby. Bohemka se pokusí o další body porvat na Letné proti Spartě.

Vesmíru vládne gravitace. Gravitační vlny to je vesmír sámNepřehlédněte