Nový trenér Bohemians: Primární cíl je záchrana!

17.10.2019
Matěj Karger

Po posledním ligovém kole před reprezentační pauzou se pražská fotbalová Bohemka rozhodla udělat změnu na postu hlavního trenéra. Odvolán byl Martin Hašek a na jeho pozici byl dosazen dvaapadesátiletý Luděk Klusáček. Ten v dresu Klokanů hrával a v klubu už chvíli působil i jako trenér – v roce 2014 převzal místo po kouči Weberovi a vybojoval záchranu.

„Už při svém odchodu v roce 2014 jsem si přál se do Bohemky jednou vrátit. Ta nabídka nyní přišla a já jsem velmi rád, že jsem opět tady,“ řekl v oficiálním prohlášení pro klubový web. Během reprezentační pauzy už mohl s týmem pracovat a před důležitým víkendovým zápasem s Opavou, která již také v této sezoně vyměnila trenéra, se podělil o první dojmy.

Bandera je vnímán jako válečný zločinec, i když jím nikdy nebyl. Kontroverze budí dodnes

„Je tady hodně lidí, které jsem znal, kteří tady fungovali ještě v té době, kdy jsem odcházel před těmi pěti lety, takže o to pro mě byl začátek jednoduší.“ Ne vše je ale podle něj stejné. „Je vidět, že Bohemka udělala velký krok dopředu a nedá se to srovnávat se situací, kdy jsem tady byl naposled,“ ocenil Klusáček kvalitu kádru.

Nohama však zůstává on i celé vedení na zemi. „Primární cíl je zcela jasný – a to je záchrana. Ve chvilce, kdy se podaří družstvo zachránit nebo dostat do klidných vod, tak se dá bavit o dalších psotupných krocích jako je třeba větší atraktivita hry nebo zapracování mladých hráčů,“ svěřil se do videorozhovoru s ambicemi na nejbližší měsíce.

V systému hry patrně nebudou velké změny. Podle Klusáčka totiž nebyl úplně špatný, jenom žalostně chyběly body. Nevylučuje tak ani hru na tři obránce: „Je to jeden z mých oblíbených herních systému. Nicméně vím, že je tady od fanoušků trochu averze k tomu a není to nutné. Vždycky je potřeba vycházet z toho, jaké hráčské typy v tom mužstvu jsou, a co se hodí na soupeře.“

Jak tedy Klokani nastoupí do utkání s Opavou bude tak trochu překvapením. S přípravou týmu bude pomáhat i nový asistent – bývalý reprezentant Erich Brabec.

Přilož ruce! Pražská záchranka se pokusí o nový rekord v nepřetržité resuscitaciNepřehlédněte