Nový portál poradí, jak bezpečně cestovat autem do zahraničí

Autoklub ČR ve spolupráci s Platformou VIZE 0 spustil nový webový portál pro motoristy, kteří vyrážejí na dovolenou do zahraničí. Web obsahuje informace o pravidlech provozu v zahraničí a také o aktuální situaci na hlavních tazích. Na stránkách návštěvník najde i aktualizované přehledy cen paliv.

Na český Autoklub se obracejí se svými dotazy spousty řidičů po celý rok, před prázdninami se však frekvence otázek logicky zvyšuje. Řidiči se většinou ptají na nejrůznější možná úskalí, která je při cestě do zahraničí mohou potkat. Webové stránky autoklubu navštíví denně v průměru 8000 uživatelů. „Proto jsme se rozhodli ve spolupráci s Platformou VIZE 0 vytvořit specializované webové stránky, kde motoristé najdou vše potřebné. Tyto stránky budou k dispozici celoročně a poslouží tak nejen při letních, ale i zimních zahraničních cestách,“ řekl Libor Budina z Autoklubu ČR.

Nabídka informací, které cestovatelé na webových stránkách najdou, bude široká. Roman Budský z Platformy VIZE 0 k tomu uvedl: „Motoristé na našem webu najdou rady, jak připravit auto na zahraniční dovolenou, jaké doklady si s sebou musí vzít i jak bezpečně a přitom pohodově cestovat i do vzdálenějších destinací. Nacházejí se zde i hlavní pravidla silničního provozu v jednotlivých turisticky atraktivních státech, přehled cen pohonných hmot a také termíny, kdy začínají a končí školní prázdniny či státní svátky ve státech Evropské unie.“

Konkrétní informace se dají nalézt na webových stránkách Autoklubu ČR (www.autoklub.cz) i Platformy VIZE 0 (www.platformavize0.cz) v sekci „Vozidlem do zahraničí“.

Ceny pohonných hmot v zahraničí

V polovině května byla v rámci 28 států EU nejnižší cena bezolovnatého benzinu 95 v Rumunsku (1l/1,16 €), dále v Bulharsku (1,17 €), Litvě (1,2 €), Polsku (1,22 €) a překvapivě i Lucembursku (1,32 €). Pro srovnání v ČR to bylo 1,27 eura. Nejdráž je v Nizozemsku (1,85 €). Drahé je i Portugalsko, Řecko a Itálie (1,63 €). Nafta je nejlevnější v Litvě (1,1 €), Lucembursku (1,16 €) a Bulharsku (1,2 €). Nejdražší je v Belgii (1,57 €) a Švédsku (1,54 €). Na Kypru, v Maďarsku, v Rumunsku a ve Velké Británii je nafta dražší než bezolovnatý benzin. Výrazně levnější pohonné hmoty jsou ve východoevropských zemích – na Ukrajině v Bělorusku a v Rusku.

Stále záhadný krysař z Hamelnu. Dávná pověst může mít pozadí reálné i ezoterické

Dnes, 15:40
Ano, ta kovoveš nás stále otravuje, PES štěká a kouše, nic s tím nenaděláme. Můžeme...
Dnes, 13:40
Bez černý je listnatý keř nebo malý stromek dorůstající do výšky přibližně 3 – 7...
Dnes, 11:40
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Dnes, 11:40
Na možné úskalí Modernizačního fondu, který po vypořádání v mezipřipomínkovém řízení zamíří na vládu, upozornila...
Dnes, 10:20
Kdo by neznal klasiku české autobusové dopravy z Vysokého Mýta? Karosa řady 700 zanedlouho oslaví...
Dnes, 08:11
Osud Adolfa Schwarzenberga, posledního majitele Hluboké, vás zaujal, a tak jsme se vypravili za dalšími...
Včera, 15:35
Navzdory tomu, že nyní nemohou dělat svou milovanou práci, tedy hrát a zpívat, neztrácejí herečtí...
Včera, 13:25
Štika obecná, dravá ryba z čeledi štikovitých, patří k nejznámějším sladkovodním dravcům Evropy a k...
Včera, 11:16
Proto takto v době morní zapovídány i ouředně nejen rozmanité hříchy, ale i zábavy. V...
Včera, 09:05
Přestože byl film Marečku, podejte mi pero! natočen před čtyřiadvaceti lety, je stále aktuální, vtipný...
Včera, 07:55
„Svobodu! Svobodu!“ Skandování tohoto hesla, spolu s revoluční euforií a obrovskými nadějemi, neoddělitelně patřilo ke...
Reklama