Nový portál poradí, jak bezpečně cestovat autem do zahraničí

Autoklub ČR ve spolupráci s Platformou VIZE 0 spustil nový webový portál pro motoristy, kteří vyrážejí na dovolenou do zahraničí. Web obsahuje informace o pravidlech provozu v zahraničí a také o aktuální situaci na hlavních tazích. Na stránkách návštěvník najde i aktualizované přehledy cen paliv.

Na český Autoklub se obracejí se svými dotazy spousty řidičů po celý rok, před prázdninami se však frekvence otázek logicky zvyšuje. Řidiči se většinou ptají na nejrůznější možná úskalí, která je při cestě do zahraničí mohou potkat. Webové stránky autoklubu navštíví denně v průměru 8000 uživatelů. „Proto jsme se rozhodli ve spolupráci s Platformou VIZE 0 vytvořit specializované webové stránky, kde motoristé najdou vše potřebné. Tyto stránky budou k dispozici celoročně a poslouží tak nejen při letních, ale i zimních zahraničních cestách,“ řekl Libor Budina z Autoklubu ČR.

Nabídka informací, které cestovatelé na webových stránkách najdou, bude široká. Roman Budský z Platformy VIZE 0 k tomu uvedl: „Motoristé na našem webu najdou rady, jak připravit auto na zahraniční dovolenou, jaké doklady si s sebou musí vzít i jak bezpečně a přitom pohodově cestovat i do vzdálenějších destinací. Nacházejí se zde i hlavní pravidla silničního provozu v jednotlivých turisticky atraktivních státech, přehled cen pohonných hmot a také termíny, kdy začínají a končí školní prázdniny či státní svátky ve státech Evropské unie.“

Konkrétní informace se dají nalézt na webových stránkách Autoklubu ČR (www.autoklub.cz) i Platformy VIZE 0 (www.platformavize0.cz) v sekci „Vozidlem do zahraničí“.

Ceny pohonných hmot v zahraničí

V polovině května byla v rámci 28 států EU nejnižší cena bezolovnatého benzinu 95 v Rumunsku (1l/1,16 €), dále v Bulharsku (1,17 €), Litvě (1,2 €), Polsku (1,22 €) a překvapivě i Lucembursku (1,32 €). Pro srovnání v ČR to bylo 1,27 eura. Nejdráž je v Nizozemsku (1,85 €). Drahé je i Portugalsko, Řecko a Itálie (1,63 €). Nafta je nejlevnější v Litvě (1,1 €), Lucembursku (1,16 €) a Bulharsku (1,2 €). Nejdražší je v Belgii (1,57 €) a Švédsku (1,54 €). Na Kypru, v Maďarsku, v Rumunsku a ve Velké Británii je nafta dražší než bezolovnatý benzin. Výrazně levnější pohonné hmoty jsou ve východoevropských zemích – na Ukrajině v Bělorusku a v Rusku.

Stále záhadný krysař z Hamelnu. Dávná pověst může mít pozadí reálné i ezoterické

welcome back
Včera, 23:04
Od 15. května by se mohlo zjednodušit cestování mezi Českou republikou a šesti zeměmi pro...
Včera, 16:01
Poradní Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) vedená lékařem Petrem Smejkalem doporučuje vládě nepřidávat do...
Včera, 15:57
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:57
Restaurační zahrádky se budou moci otevřít od 17. května. U stolu budou smět sedět nejvýše...
Včera, 13:25
Byla to válka, která všechny ty předcházející odsoudila do rolí hospodských rvaček. Skončily bitvy vojáků...
Včera, 11:59
Vážné riziko pro nejmenší představuje podle České obchodní inspekce (ČOI) dětská židle s označením 4...
Včera, 11:15
Chcete pěstovat zeleninu, bylinky a květiny, ale nemáte zahrádku? Už na středně velkém balkonu to...
Včera, 10:11
Lidé ve věku od 45 let se budou moci registrovat na očkování proti covidu-19 od...
Včera, 10:00
Robert Čihák na podzim roku 1986 napadnul dvě mladé dívky z Prahy. Pro jednu z...
Včera, 08:43
Laboratoře v Česku v neděli potvrdily 381 nových případů onemocnění covid-19. Byl to nejnižší denní...
Včera, 08:38
Na Pražském hradě se dnes uskuteční pietní akt za oběti pandemie covidu-19. Na nádvořích se...
Reklama