• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Nový spoj dopraví rychleji z Brna do Zlína

  7.6.2023
  Simona Knotková

  Mezi Brnem a Zlínem začne v neděli jezdit nový zrychlený autobusový spoj. V tiskové zprávě to uvedl Jan Malý, manažer marketingu společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED), která se o integrovanou dopravu v regionu stará.

  Nový spoj bude odjíždět z Brna ve 20:20, příjezd do Zlína má ve 21:50. Od 11. června, kdy se změní jízdní řády, přibudou o víkendech i nové autobusové spoje z Luhačovic na Zlínsku do Brna. Ve Zlíně bude fungovat nová zastávka Zlín, Příluky, a to v obou směrech.

  Do Uherského Hradiště pojedou nové večerní víkendové spoje ze Zlína, a to přes Napajedla na Zlínsku i přes Babice na Uherskohradišťsku. Nové nedělní večerní spoje vyjedou mezi Uherským Brodem na Uherskohradišťsku a Zlínem na linkách přes Luhačovice i Velký Ořechov na Zlínsku. Vyjedou též nové víkendové ranní spoje z Uherského Brodu do Luhačovic a zpět. Dopolední víkendový spoj do Ostravy pojede místo z Luhačovic už z Uherského Brodu.

  Odpolední spoj na lince ze Slušovic do Vizovic na Zlínsku s odjezdem z Vizovic v 16:47 bude ve všední dny prodloužen do Zádveřic-Rakové. Na lince mezi Luhačovicemi a Zlínem pojede víkendový ranní spoj v 06:45 z Luhačovic nově přes Provodov. Na linkách v okolí Slavičína na Zlínsku upraví dopravce časové polohy spojů sloužících k dopravě na bohoslužby.

  Na lince mezi Slavičínem, Luhačovicemi a Zlínem budou dva víkendové ranní spoje prodlouženy až do Zlína, dosud končily v Luhačovicích. Na lince z Rožnova pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí na Vsetínsku bude spoj z Valašského Meziříčí do Zašové odjíždět ve všední dny v 17:25, tedy o 30 minut dříve než dosud.

  Další novinku představuje cyklobus mezi Zlínem a Vsetínem. „O víkendech a státních svátcích od 11. června do 1. října pojede cyklobus ze Vsetína v 06:05 a v 17:35, ze Zlína pak v 07:30 a v 19:30,“ uvedl jednatel společnosti KOVED Martin Štětkář. Ranní cyklobus ze Zlína pokračuje v 08:35 ze Vsetína dále přes Velké Karlovice na Vsetínsku na Pustevny v Beskydech.

  Několik změn přinesou nové jízdní řády také na železnici. Na vlak s odjezdem v 06:54 z Hranic na Přerovsku bude ve Vsetíně navazovat o víkendech a svátcích přípoj do Valašských Klobouk. Současný vlak s odjezdem v 07:33 ze Vsetína pojede pouze v pracovních dnech.

  Na trati mezi Otrokovicemi na Zlínsku, Zlínem a Vizovicemi upraví dopravce časové polohy vybraných vlaků. Mezi Starým Městem na Uherskohradišťsku a Vlárským průsmykem bude přes letní prázdniny rozšířen provoz spěšných vlaků do a z Bylnice na Zlínsku a celoročně v úseku mezi Uherským Brodem a zastávkou v Pitíně na Uherskohradišťsku. „V souvislosti s rozšířením provozu spěšných vlaků bude trasa některých osobních vlaků zkrácena do Bojkovic (na Uherskohradišťsku),“ uvedl Malý.

  Zdroj: ČTK


  Témata:

  Nepřehlédněte