Nymburk instaluje pro elektrokola první dobíjecí stanice

12.8.2022
Táňa Pikartová

Cyklisté si dobijí elektrokola nově hned na třech místech ve městě, a to u Hrabalovy vily, ve Sportovním areálu Veslák a na parkovišti pod Eliškou u veřejného WC. Všechna místa leží u cyklostezky podél Labe. Všechny dobíjecí stanice budou instalovány do konce srpna.

Jedná se o čtyřportové nabíjecí stanice PowerBox.One se dvěma univerzálními vstupy, jedním vstupem Bosch a jedním Shimano, jejichž pořizovací náklady činí celkem 142 tisíc korun.

Zařízení na Vesláku bude připevněno na zdi vodárny, na parkovišti pod Eliškou bude připevněno na stěně veřejného WC a nabíjecí stanice u Hrabalovy vily je samostatně stojící.

„Umístění dobíjecích stanic jsme vytipovali samozřejmě podle přístupnosti pro cyklisty a také s ohledem na snazší instalaci a přívod energií,“ řekl ke stavební akci místostarosta města Mgr. Bořek Černý.

Stanice dobije cyklobaterii za jednu hodinu přibližně na třicet procent. Kabely budou zároveň k dispozici u Hrabalovy vily přímo na dobíjecí stanici, na Vesláku budou k zapůjčení u obsluhy občerstvení a na parkovišti pod Eliškou budou k zapůjčení u obsluhy WC.


Témata:

Nepřehlédněte