O dotace na vodovody a kanalizace je i letos v Karlovarském kraji velký zájem

29.7.2022
Roman Kořinek

Téměř 13,6 milionu korun by mohla získat od Karlovarského kraje vodohospodářská sdružení a obce na realizaci drobných vodohospodářských akcí. Odsouhlasila to Rada kraje, která podle mluvčí Jany Pavlíkové rozhodla, že navýší celkový objem financí, se kterými v programu počítala.

„Maximální výše dotace v jednotlivém případě nesmí překročit tři miliony korun. Maximální část nákladů, která může být hrazena z dotace, činí 80 % z celkových uznatelných nákladů. Karlovarský kraj letos opět zaznamenal kraj takzvaný převis žádostí,“ říká Jana Pavlíková.

Původně bylo v tomto programu připraveno deset milionů korun. O peníze zažádalo dvanáct subjektů, které požadovaly částku výrazně vyšší, než bylo plánováno.

„Dvě žádosti jsme museli pro nesplnění podmínek vyřadit. Víme ale, že lidé v obcích nové vodovody a kanalizace nutně potřebují, proto jsme se rozhodli dotace navýšit na 13,6 milionu korun. Na financování dotačního programu nakonec půjdou peníze z krajského rozpočtu, z poplatků za odběr podzemních vod a zbývající částku tvoří nevyčerpané finanční prostředky ze dvou jiných dotačních programů,“ vysvětlil náměstek hejtmana Karel Jakobec s tím, že navýšení dotace musí ještě schválit krajští zastupitelé.

V případě, že krajští zastupitelé udělení podpory v uvedené výši odsouhlasí, mohlo by například dotace na dostavbu vodovodní a kanalizační sítě v Bublavě dostat Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech, na výstavbu vodovodu v Pomezí nad Ohří – Tůních by byla určena dotace pro CHEVAK Cheb a další finance by mohlo získat Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech na výstavbu automatické tlakové stanice v obci Krásný Les.

Zdroj: vz

 Nepřehlédněte