Obchvat Čelákovic uvázl na mrtvém bodě. Proč se ještě nestaví?

15.11.2017
Andrea Cerqueirová

“Město Čelákovice má se Středočeským krajem uzavřenou Smlouvu o spolupráci veřejných zadavatelů. Na základě této smlouvy má naše město provést majetkoprávní vypořádání (vykoupit pozemky v trase obchvatu v maximální možné míře), dále zajistit projektovou dokumentaci pro stavební povolení, zajistit stavební povolení a zajistit dokumentaci pro realizaci stavby,” uvedl starosta Čelákovic Josef Pátek pro Náš REGION.

Vichřice rozbila čelákovickou jurtu, v které si lebedilo i prasátko Momo

To vše potom město předá Středočeskému kraji, který zařídí výběrové řízení na zhotovitele stavby a stavbu zrealizuje. “Aktuální stav je takový, že město vykupuje pozemky celkem úspěšně a čeká, až Středočeský kraj zajistí prodloužení Územního rozhodnutí, na kterém pracuje už více než rok a půl,” řekl.

“Město se snažilo maximálně být nápomocno, ale bohužel kraji se nedaří zajistit souhlas, respektive Smlouvu s RWE. Město je připraveno po prodloužení Územního rozhodnutí neprodleně soutěžit dodavatele projektové dokumentace pro Stavební povolení,” dodal Pátek.

S vyjádřením starosty Čelákovic se ztotožňuje i námi oslovený Středočeský kraj, jedná se o společnou odpověď, kraj k tomu nemá v tuto chvíli co víc dodat.

Příslušná smlouva mezi Čelákovicemi a Středočeským krajem byla podepsána už za bývalého hejtmana Miloše Petery. Předpokládané náklady na výstavbu obchvatu byly tehdy odhadovány asi na 190 milionů korun. Podle stanovených plánů měl být obchvat postaven v příštím roce. Jak to skutečně bude, zatím ale není jisté.

Opravy na nádraží v Čelákovicích zabrání lidem přelézat kolejeNepřehlédněte