Oběd za pár korun. Opavští senioři si mohou od města objednat jídlo

15.3.2021
Redakce

Služba je určena nejen seniorům. Využít ji mohou i nemocní či lidé v karanténě, kteří se o sebe nemohou samostatně postarat. „Víme, že v našem městě žijí senioři, kteří nemají možnost si obstarat dostatečné jídlo ze zdravotních důvodů či prostě jen proto, že mají v těchto dnech oprávněný strach vycházet ven ze svých domovů,“ řekl primátor Tomáš Navrátil (ANO).

Zájemci si mohou vždy do 10:00 hodin dopoledne objednat na telefonních číslech 734 181 696 a 773 088 948 obědový, případně svačinový balíček na následující den. Obal a dopravu hradí opavská radnice. Rozvážet se bude každý pracovní den, o víkendech služba zajišťována nebude. „Službu město nabízelo už opakovaně. V předchozím období využívalo ‚jídlolinky‘ okolo sedmdesáti občanů denně,“ řekla mluvčí.

respir

Potravinová banka pomáhá: Respirátory pro sociálně slabé dorazily do Ostravy

Do pomoci obyvatelům v Opavě a okolí v době nouzového stavu se rozhodli zapojit také opavští skauti. Desítka z nich pomáhá lidem s nákupy a dalšími záležitostmi. Koordinace se odehrává prostřednictvím linky pomoci seniorům Elpida na telefonním čísle 800 200 007, kde volající sdělí, co potřebuje a požadavek je obratem postoupen dobrovolníkům. Vybraný dospělý skaut či skautka pak volajícího kontaktují a domluví se na tom, jak přesně bude pomoc vypadat.

Lidé nejčastěji využívají službu pro nákup potravin a drogerie, vyzvednutí e-receptu, nákup léků či zaplacení složenky.

adp/ČTKNepřehlédněte