Potravinová banka pomáhá: Respirátory pro sociálně slabé dorazily do Ostravy

4.3.2021
Redakce

Část respirátorů bude rozvážet banka, část odběratelů si pro pomůcky přijede sama. „Zítra už máme nasmlouvaných 50 nebo 60 našich organizací, které si přijedou. Myslím si, že po neděli už by ty respirátory mohly být dány cílovým skupinám. Je to na organizacích, jak si to zorganizují, věřím, že někteří budou už v pátek distribuovat,“ řekla Keprdová.

Nákladní vůz s přívěsem dorazil k ostravské potravinové bance krátce po 10:30 a více než 20 palet se neprodleně začalo vysokozdvižným vozíkem vykládat do skladu banky. Více než 220 tisíc respirátorů bude banka distribuovat organizacím, jako jsou Armáda spásy, Charita či Slezská diakonie. Téměř 180 tisíc respirátorů pak dostane Moravskoslezský kraj, který je bude dál přerozdělovat mezi obce a města.

Slaný proti sociálně slabým: Nebudou mít nárok na doplatek na bydlení

„Potravinová banka momentálně spolupracuje s 50 organizacemi, buď jako členy, nebo odběrateli, a na všecky tyto služby půjdou tyto respirátory. Jsou to lidé bez domova, nebo to jsou matky samoživitelky, nebo to můžou být sociálně slabí občané a rodiny,“ řekla manažerka banky.

„Někteří lidé, kteří berou dávky hmotné nouze, mají nárok na příspěvek 500 korun. My to chceme dát lidem, kteří si na to nešáhnou. To jsou babičky, které zůstaly samy a mají hluboko do kapsy, nebo matky samoživitelky, prostě lidé, kteří si nešáhnou na dávku hmotné nouze,“ uvedla Keprdová.

Minulý týden banka distribuovala roušky, hlavním jejím posláním je ale rozvážet lidem v nouzi potraviny, které by jinak skončily v koši. Ve skladu má hlavně základní potraviny, ale třeba i kávu nebo bonbony. Od začátku roku už banka navezla 140 tun potravin. „Loni jsme měli za celý rok 611 tun, takže ten nárůst je enormní,“ řekla manažerka.

adp/ČTKNepřehlédněte