Objíždění zpoplatněného úseku silnice 6 se Karlovarský kraj neobává

18.1.2020
Ondřej Matěj Hrubeš

Potvrdila to i starostka Vrbic, pod kterou osada Bošov spadá, Evženie Štěpánová. Podle ní by jediná trasa, po které by se dala objet silnice I/6 od Bošova do Karlových Varů, vedla přes Doupovské hradiště. „A to by nikdo rozumný neudělal,“ míní starostka. Jde totiž o úzkou klikatou silnici, která bývá zejména v zimě špatně sjízdná.

Přesto se kraj s předstihem na změny pro jistotu připravil. „Máme od minulého roku projekt dopravního značení, který posoudí policie, následně budeme zjišťovat, jestli vydat peníze za dopravní značení je účelné. V případě, že by se ukázalo, že by opravdu někdo v kraji chtěl objíždět, tak máme připravené značení, abychom tomu zamezili. Ale u nás nepředpokládám, že by to někdo objížděl, protože by to bylo jak ekonomicky, tak časově nevýhodné,“ řekl Hurajčík.

Navíc je podle něj v Poslanecké sněmovně návrh, který by dopravní značení zakazující tranzit řešil celoplošně. I proto kraj s případným dopravním značením zatím počká. Náklady na umístění značek by totiž v kraji vyšly asi na jeden milion korun.

ČTKNepřehlédněte