Od pátku budou v provozu čtyři středočeské lyžařské areály

9.2.2018
Ondřej Hudec
Další fotky

Do střediska Monínec denně míří kolem 500 lyžařů, o víkendu i více, ale podle provozovatele Jaroslava Krejčího nejsou soboty a neděle tak nabité jako loni. Podmínky jsou podle něj ideální. „Napadlo nějakých 15 čísel nového sněhu a zasněžujeme na plný výkon, protože jsou krásné mrazy,“ uvedl Krejčí.

Středočeské areály měly o víkendu spíše podprůměrnou návštěvnost

Také v areálu v Chotouni jsou podle provozovatele Jiřího Vorla výborné sněhové podmínky. „Řekl bych, letos zatím nejlepší,“ dodal. Fungují oba vleky i dětský lyžařský areál. I zde dosněžují a napadl tady i přírodní sníh. Na návštěvnosti se podle Vorla projevil také začátek jarních prázdnin, které mají některé pražské části.

FOTO: Středočeské lyžařské areály

Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (4)Středočeské lyžařské areály - Skiareál MonínecStředočeské lyžařské areály - Monínec2Středočeské lyžařské areály - Monínec v listopaduStředočeské lyžařské areály - šibeniční vrch, Mnichovice
Další fotky
Středočeské lyžařské areály - šibeniční vrch, MnichoviceStředočeské lyžařské areály - šibeniční vrch, MnichoviceStředočeské lyžařské areály - Skiareál Chotouň (1)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Chotouň (2)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Chotouň (3)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (4)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (3)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (2)Středočeské lyžařské areály - Ski areál Chotouň (1)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (3)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (4)Středočeské lyžařské areály - SKI Kvasejovice (4)Středočeské lyžařské areály - SKI Kvasejovice (3)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (1)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (2)Středočeské lyžařské areály - Skiareál Kvasejovice (5)

Od úterý je otevřený lyžařský areál na Šibeničním vrchu v Mnichovicích u Prahy. Ve všední dny se zde lyžuje odpoledne, o víkendy celý den. Dnes také zahájila provoz lyžařská škola. „Podmínky jsou velmi dobré, i když zažili jsme už lepší,“ řekl ČTK majitel Jan Zenkl. I příští týden bude podle něj pokračovat dosněžování, lyžování by mělo vydržet minimálně do března.

Pokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni

V pátek odpoledne začne také lyžování v Kvasejovicích na Příbramsku, kde se sice v této sezoně už lyžovalo, ale kvůli oblevě byl provoz přerušen, nyní je na svahu kolem 60 centimetrů sněhu. Podle provozovatele Petra Kroužila bude pokračovat zasněžování, na sjezdovce by pak mohlo být až 80 centimetrů sněhu. „Teď to vypadá zase nadějně,“ uvedl provozovatel. O víkendu se počítá s celodenním provozem.

ČTK

Na Zdejcině sjezdovka nebude. Město Beroun vyvrátilo fámy, které kolují na Facebooku

 Nepřehlédněte