Pokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni

10.12.2017
Soňa Brunnerová
Další fotky

 

Proti lyžařskému areálu na Zdejcině vznikla petice. Lidé se bojí devastace životního prostředí a velkého přílivu turistů

Nabídka u Šibeničního vrchu v Mnichovicích

„Ceny jsou naprosto stejné a kapacitu půjčovny jsme zdvojnásobili, protože jsme zdvojnásobili kapacitu areálu,“ uvedl provozovatel skiareálu Šibeniční vrch v Mnichovicích u Prahy Jan Zenkl. Podle něj 90 procent podle převládají jednodenní nebo víkendové zápůjčky, dlouhodobější pronájem lyžařského vybavení volí jen asi 10 procent zákazníků. „Často jde třeba o případy, kdy jedou děti na týden na hory. Pokud si u nás někdo půjčuje lyže na týden, tak má jeden den zdarma,“ dodal Zenkl.

Na Šibeničním vrchu funguje také lyžařská škola, ani ta nezdražila. Její služby zůstávají ve stejném rozsahu, Zenkl ale doufá, že se letos podaří alespoň mírně zvýšit kapacitu školy.

Mnichovský umělec položil kameny za Pražany zmizelé v koncentračních táborech

Co nabízí Skiareál Monínec na Příbramsku?

Stejné ceny udržely také obě půjčovny na Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku. „Máme dvě půjčovny. Jednu pro veřejnost, ta je v dolní části areálu a provozuje ji soukromý podnikatel. A potom máme hotelovou půjčovnu. Obě zůstaly na stejných cenách co loni,“ prozradil provozovatel skiareálu Jaroslav Krejčí.

V areálu funguje také lyžařská škola, ta připravuje na příští rok novinku. „Bude se přidávat možnost hlídání dětí mezi lyžováním, zatím není místo, ale příští rok to už bude pro kohokoliv,“ dodal provozovatel.

Velká půjčovna v dolní části Monínce podle něj zaznamenává nárůst dlouhodobých pronájmů. „Oni mají svou klientelu a řada z těch lidí si půjčuje sety na celou sezonu, od listopadu do března. Ono to stojí zhruba pět až sedm tisíc, takže je to výhodné, člověk má pěkné nové lyže a nemusí si kupovat nové lyže za 20 tisíc,“ uvedl Krejčí.

Během druhého prosincového víkendu na Monínec zamířily stovky lyžařů, uvedla ČTK.

Svařák, trdelník i protiteroristické zábrany. Víme jak budou vypadat Vánoce na Staromáku

Co Monínec nabízí a za kolik?

  • Denní lyžování od pátku do neděle mezi 9. a 16. hodinou.
  • Večerní lyžování od úterý do soboty od 18 do 21 hodin.
  • Ceny: Celodenní jízdné stojí prostřednictvím e-shopu 440 korun pro dospělého a 345 Kč pro děti i seniory. Večerní lyžování je za 255 korun a snížené za 205 Kč.

Co ostatní půjčovny?

Ostatní půjčovny lyží ve středních Čechách, které se nenacházejí přímo u sjezdovek, se snaží zaměřovat na dlouhodobé pronájmy. Při dlouhodobém pronájmu nabízejí výhodnější cenu, někde i další doplňkové služby, jako je například možnost zapůjčení střešního boxu, ve kterém lze lyže a hole odvézt. Řada půjčoven pak své služby zdražuje v období jarních prázdnin, a to řádově o stokoruny.

ČTK

FOTO: Pokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni

Pokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni - LyžePokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni - šibeniční vrch, MnichovicePokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni - šibeniční vrch, MnichovicePokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni - šibeniční vrch, MnichovicePokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni - šibeniční vrch, Mnichovice
Další fotky
Pokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni - šibeniční vrch, MnichovicePokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni - Monínec (2)Pokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni - Monínec v listopaduPokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni - MonínecPokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni - Monínec2Pokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni - Monínec v letní sezóně

 


Témata:

Nepřehlédněte