• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Od středy se oteplí. O víkendu ale bude opět zima

  20.11.2017
  Soňa Brunnerová

  Zatímco na začátku týdne může v noci mrznout a přes den se dočkáme maximálně 9 stupňů Celsia, od středy až do pátku se denní teploty budou pohybovat kolem 10 stupňů. Sněhu během všedních dní se na území středních Čech a Prahy dočkáme maximálně v přeháňkách spolu s deštěm.

  V pondělí přes den teplota ve středních Čechách a Praze vystoupá maximálně ke 3 až 6 stupňům. Oblačnost bude v průběhu dne proměnlivá, občas na chvíli sprchne. Ve večerních hodinách bude směrem od západu zataženo a postupně přibude déšť nebo déšť se sněhem. Zavane čerstvý západní až severozápadní vítr (14 až 29 km/h), který místy bude nárazový (až 54 km/h).

  Noční teploty z pondělí na úterý klesnou nejníže ke 3 až 0 stupňům. Bude převážně zataženo a bude pršet, zpočátku i se sněhem.

  V úterý přes den se budou teploty pohybovat v rozmezí od 6 až 9 stupňů. Bude převážně zataženo, občasný déšť. Mírný vítr bude vanout od jihozápadu a západu, místy bude nárazový o rychlosti až 54 km/h.

  Vánoce na sněhu, nebo na blátě? Známe odpověď

  V polovině týdne se ve středních Čechách a v Praze oteplí. I když bude zataženo, mlhavo a místy bude pršet nebo mrholit, denní teploty ve středu vystoupají k 8 až 11 stupňům. Jen na severovýchodě středních Čech se budou teploty pohybovat kolem 7 stupňů. Nejnižší noční teploty klesnou k 6 až 3 stupňům.

  Ve čtvrtek bychom se mohli dočkat polojasné až jasné oblohy, v Čechách od západu přibude frontální oblačnost. Nejnižší noční teploty se na území ČR budou pohybovat mezi +3 až -1 stupněm. Denní teploty vyšplhají k 8 až 12 stupňům.

  V pátek bude podle předpovědi meteorologů na českém území převážně oblačno, místy zataženo s nízkou oblačností, nebo také mlhy. Ojediněle může slabě pršet nebo mrholit. Noční teploty se budou držet nad nulou, klesnou nejníže k 6 až 2 stupňům. Přes den se teploty budou pohybovat mezi 9 až 13 stupni.

  O víkendu by se mělo začít opět ochlazovat. Přesnější předpověď přineseme opět v pátek.

  Prohlédněte si dosud nikdy nezveřejněné fotografie ze 17.listopadu 1989. Byly teprve nedávno objeveny…

  ČHMÚ  Nepřehlédněte