Olympijská medailistka Markéta Vondroušová přijela do Sokolova. Čekaly na ni tenisové naděje

3.8.2021
Roman Kořinek

„Nikdo z obyvatel Sokolova toho ve světě sportu nedokázal tolik co vy. Musím vám poděkovat nejen za skvělou reprezentaci města a České republiky, ale i za vaši lidskost. Nikdy nezapomenu, jak jsme v době největší pandemické krize přijela do Sokolova a za zhruba půl milionu korun nakoupila do místní nemocnice přístroje. Opravdu musím jen děkovat a přát vám, abyste si tyto vlastnosti zachovala. Zároveň samozřejmě přeji mnoho úspěchů do další kariéry,“ sdělila úspěšné tenistce starostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO).

Ta podobnou situaci na sokolovské radnici již v minulosti zažila, když sem byla pozvána jako vítězka juniorského turnaje na pařížském French open. Dnes se na radnici vrátila jako stříbrná olympijská medailistka a přítomné sokolovské tenisové naděje se zajímali hlavně o to, jak moc je ta medaile těžká. „Je opravdu těžká, nechám vám ji pak potěžkat,“ slibovala česká reprezentantka, která přiznala, že turnaj v Tokiu byl hodně těžký.

„Všechny zápasy tam byly hodně těžké. Bylo tam hrozné vedro. Nejtěžší byl ale asi zápas s Japonkou Naomi Ósakaovou a samozřejmě finále,“ odpověděla na další dotaz Markéta Vondoušová.

Ta dále uvedla, že má podobné akce jako olympiáda hodně ráda. „Mám ráda i Fed cup, ale olympiádu jsem si moc užila a jsem ráda, že se mi podařilo vybojovat medaili. Po finále sice bylo lehké zklamání, ale jsem šťastná, že jsem tam mohla být,“ dodala stříbrná medailistka, která se moc těšila na obě babičky a sladké borůvkové knedlíky.

Další otázka mladých tenistů se týkala její kariéry a začátků s tenisem. „Začínala jsem s tenisem ve čtyřech letech, Tenkrát jsem trénovala dvakrát, třikrát týdně, ale rodiči mi nechávali volnost a ukazovali i další sporty,“ dodala Markéta Vondoušová s tím, že ve čtvrtek plánuje odlet do Ameriky a návrat do klasického tenisového kolotoče.

Zdroj: vzNepřehlédněte