Operace se změnila v horor. Namísto dělohy ženě odstranili obě ledviny

25.11.2022
Simona Knotková

Žena z indického státu Bihár měla podstoupit operaci na odstranění dělohy. Namísto toho jí podvodníci odebrali obě ledviny, které poslali neznámo kam.

Osmatřicetiletá Sunita Devi navštívila soukromou kliniku v Bariyarpuru, na které jí měla být provedena hysterektomie. Po dokončeném zákroku se její zdravotní stav prudce zhoršil. Rodina ji převezla do nemocnice v Muzaffarpuru, kde lékaři přišli na šokující skutečnost. Dělohu žena stále měla, ale oproti tomu jí scházely obě ledviny.

Šokující zjištění po letech: Muž prodal ledvinu manželky bez jejího vědomí!

Policie spustila vyšetřování, během kterého se podařilo zjistit, že klinika nebyla registrovaná a tamní „doktoři“ neměli potřebnou kvalifikaci. Ledviny ženy skončily neznámo kde na černém trhu.

Zatímco někomu možná pomohly, Devi je nyní závislá na dialýze a bojuje o život. Pomoct jí může transplantace orgánu, ale seznam čekatelů je dlouhý.

„Potřebuju ledvinu,“ napsal si muž na Twitter. Zachránilo mu to život

„Žádám vládu, aby okamžitě zatkla obviněného doktora, který mě připravil o obě ledviny. Měla bych dostat jeho ledviny, abych přežila,“ vzkazuje představitelům země matka tří dětí.

Zdroj: India TimesNepřehlédněte