Opilec naboural několika aut, jeho jízda připomínala pouťový autodrom

16.5.2022
Jaroslav Svoboda

Doslova jako jízda na pouťovém autodromu vypadala jízda třicetiletého muže z Chomutovska, který už v lednu v opilosti boural do zaparkovaných aut hlava nehlava. Způsobil škodu téměř 700 tisíc korun a teď mu hrozí až tři roky za mřížemi.

„Muž z Chomutovksa usedl v průběhu lednové noci v opilosti za volant osobního vozidla značky Škoda Superb. V ulici Polní v Kadani ale řízení nezvládl a vyjel mimo okraj vozovky, kde narazil do zadní části zaparkovaného osobního automobilu, který se tím odrazil na chodník. Opilý řidič však ve své jízdě pokračoval a po chvíli narazil do dalšího zaparkovaného auta. To se po nárazu rozjelo a vrazilo nejdřív do popelnice a pak do zdi domu. Ani poté řidič za volantem škodovky nezastavil a narazil do třetího zaparkovaného vozidla, které se tím odrazilo a střetlo se s dalším autem. Muž zastavil nakonec až po nárazu do čtvrtého automobilu,“ popsala opilcovo řádění za volantem policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Tragická dopravní nehoda motorkáře, na silnici u Vizovic vyhasl další život

Důvod, proč do vozidel narážel jak zběsilý, se následně ukázal při dechových zkouškách. Policisté při nich muži naměřili hodnoty kolem 2,4 promile. „Řidič“ způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na bezmála 700 tisíc korun, z toho většina na nabouraných vozidlech.

Policisté navíc zjistili, že muž, který se měl popsaného jednání dopustit, má příslušným správním orgánem uložený trest spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Za volant auta tedy neměl usednout ani ve střízlivém stavu.

„Dotyčný nyní čelí obvinění ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Soud by ho mohl v případě prokázání viny potrestat až tříletým odnětím svobody, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti,“ dodala policejní mluvčí.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte