• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Oprava uzavře frekventovanou silnici v Přerově

  22.5.2024
  Simona Knotková

  Kvůli plánované opravě asfaltového povrchu bude od pondělí 27. května do soboty 1. června uzavřená frekventovaná Komenského ulice v Přerově.

  Objízdná trasa povede ulicemi Tovární, Durychova a 9. května. Stavbaři v příštích týdnech na Přerovsku opraví také několik dalších úseků silnic první třídy.

  Od pondělí 27. května do pondělí 3. června je naplánována oprava silnice I/35 v Hranicích na Přerovsku. Stavbaři zrekonstruují úsek vedoucí po Hranické ulici a třídě Československé armády, silnice tam kvůli tomu bude zúžená. „Motoristé projedou po volné části vozovky podle příkazů semaforů nebo v souladu s přechodným dopravním značením,“ uvedl mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

  Ve čtvrtek 30. května stavbaři zahájí v Kokorách na Přerovsku opravu silnice I/55, která spojuje Olomouc s Přerovem. Rekonstrukce úseku kolem turistické ubytovny ZD Kokory skončí v pátek 7. června. „V případě nutnosti bude silnice zúžena do jednoho pruhu v každém směru a zaveden bude kyvadlový režim kolem semaforů,“ podotkl Mazal. V pondělí 27. května začne oprava silnice I/47 mezi Hranicemi a Bělotínen, která má skončit v sobotu 1. června. „Příjezd do Hranic od Bělotína bude zúžen do jednoho ze dvou jízdních pruhů,“ upozornil Mazal.

  Od středy 29. května do pondělí 3. června jsou v plánu dvě opravy silnice I/47 v Hranicích. Oprava Olomoucké ulice u benzínové stanice Orlen směrem z centra si vyžádá zúžení do jednoho ze dvou jízdních pruhů. Rekonstrukce povrchu sjezdu z Bělotínské ulice na třídu 1. máje bude provedena za úplné uzavírky, „Neprůjezdné odbočení nahradí objízdná trasa přes nejbližší okružní křižovatku silnice I/47, kde bude umožněno bezpečné otočení a návrat do potřebného směru,“ řekl Mazal.

  Od pondělí 3. června do úterý 11. června je naplánována oprava silnice I/35 mezi Teplicemi a Černotínem, střídavý provoz automobilů tam budou řídit semafory. Ve stejném termínu stavbaři opraví navazující úsek této silnice mezi Černotínem a Miloticemi nad Bečvou. „Komunikace bude zúžena do jednoho jízdního pruhu. Řízení dopravy dostanou na starost regulovčíci nebo semafory,“ dodal Mazal. Od středy 29. května je naplánována oprava silnice I/35 v Hustopečích nad Bečvou, skončit má v pondělí 3. června.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte