Ostrov odloží zahájení stavby hasičské zbrojnice na příští rok

12.10.2021
Roman Kořinek

Stavební firma, která vyhrála výběrové řízení na stavbu nové zbrojnice, nepodepsala smlouvu a od zakázky odstoupila. Podle starosty města Jana Bureše (ODS) byly hlavním důvodem nynější vysoké ceny stavebního materiálu i prací. Nové výběrové řízení proto vypíše ostrovská radnice až začátkem příštího roku.

„Máme v rozpočtu na letošní rok částku pěti milionů korun a počítali jsme s tím, že stavbu minimálně zahájíme. To se nestane, protože vítěz výběrového řízení odmítl podepsat smlouvu, což je na jednu stranu logické. V momentě podání nabídky byly totiž podstatně nižší ceny jak stavebních prací, tak i stavebních materiálů,“ vysvětluje starosta Ostrova.

Náklady na stavbu nové hasičské zbrojnice pro ostrovské dobrovolné hasiče byly původně vyčísleny na 53,5 milionu korun. Se stavbou měla firma začít letos na podzim, přičemž město na zahájení vyčlenilo v rozpočtu pět milionů korun.

„Nyní připravujeme rozpočet na příští rok a ten nám ukáže, jakou částku budeme mít na stavbu zbrojnice k dispozici. Podle toho zahájíme stavební práce na jaře, nebo až na podzim příštího roku,“ doplnil Jan Bureš s tím, že přihlížet se bude i k aktuálním cenám na stavebním trhu.

Nový objekt hasičské zbrojnice má být postaven v sousedství výjezdového stanoviště záchranné zdravotnické služby Karlovarského kraje na Jáchymovské ulici. S dokončením stavby se zatím počítá v roce 2024.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte