• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Otázky & odpovědi: Kulturní sál pro Letňany

  17.8.2022
  Redakce
  Komerční sdělení

  Jednoho z čtenářů týdeníku Náš REGION Praha zaujala v rozhovoru s lídrem Krásných Letňan Pavlem Sehnalem možnost širšího kulturního vyžití v Praze 18. Kandidáti hnutí Krásné Letňany do podzimních voleb do místního zastupitelstva jsou připraveni zodpovědět i další dotazy týkající se jejich vize pro tuto městskou část.

   

  Dobrý den,

  se zájmem jsem si přečetl rozhovor s panem Sehnalem v Našem REGIONU. Chtěl bych se Vás zeptat k otázce kultury: Před revolucí ke kultuře sloužila tělocvična vedle hospody a dále tzv. Letňanka. Četl jsem, že v KD Letňanka by na podzim měly probíhat taneční. Z toho tedy usuzuji, že zde zůstal ten sál.

  Jaká je možnost jeho dalšího využití? Napadlo mě, zda by se pro kulturní účely nedalo využít části zastřešeného výstaviště. Třebas alespoň menší oddělený sál ryze pro kulturní účely.

  Děkuji za zprávu.

  S úctou Pavel Kyselák.

   

  Vážený pane Kyseláku,

  Letňanka (dříve AVION) sloužila pro různé kulturní aktivity za bývalého majitele JUDr. Dvořáka. Poté, co objekt prodal, tak nový majitel provedl rekonstrukci již docela zdevastovaného objektu, kdy v přízemí je bistro a v 1. patře, které právě sloužilo pro restauraci a kulturní účely, byly vybudovány obchodní prostory.

  Co se týká druhého jmenovaného prostoru, kde byl Lidový dům, tak politické vedení za šestnáctileté éry ČSSD a vedením starosty Dobrého objekt prodalo a je zde restaurace, květinářství a víceúčelový sálek pro tělovýchovu – Squash Modrý svět a posilovna.

  Kulturní sál, který měl Ing. Sehnal na mysli, je ve volebním programu hnutí KRÁSNÉ LETŇANY a bude v areálu Výstaviště PVA EXPO Letňany. Pro tyto aktivity bude vyčleněna jedna z hal. Naše hnutí chce zlepšit kvalitu života obyvatelům Prahy 18. A to nejen v kultuře, ale například také ve sportu, kdy plánujeme postavit Pražský velodrom a další sportoviště místo vládní čtvrti.

  Pro děti a mládež chceme zvýšit počet pediatrů a iniciovat vznik střední školy přímo v Letňanech. V zájmu krásnějšího života místních je také regulace developerských projektů, aby se z Letňan nestalo jedno velké staveniště, snížení daně z nemovitostí nebo dokončení Pražského okruhu.

  PROTO VOLTE KRÁSNÉ LETŇANY!!!!

  Váš Vladislav Gerhard,

  kandidát hnutí Krásné Letňany


  Témata:

  Nepřehlédněte