• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Papírna na Litoměřicku nabízí dvě stovky pracovních míst

  15.3.2023
  Simona Knotková

  Papírna Mondi Štětí na Litoměřicku zahájila nábor zaměstnanců s ohledem na plánované rozšíření výroby. Přijme 200 lidí na různé pozice od výroby po administrativu. Počet zaměstnanců papírny vzroste během tohoto roku na více než tisícovku. Ve středu o tom informovala mluvčí společnosti Milena Hucanová. Největší výrobce papírových obalů a buničiny na českém trhu investuje ve Štětí deset miliard korun.

  Za rozvojem papírny stojí podle mluvčí stoupající obliba papíru jako udržitelného obalového materiálu. Zprovozněn bude nový stroj a nová výrobní linka. Nábor zaměstnanců je největší v poslední době. „Zahájili jsme nábor na pozice operátorů papírenských strojů či údržbářů a dále nabídneme volná místa v oddělení zákaznického servisu, logistiky, kvality a řadě dalších. Otevíráme pozice téměř ve všech odděleních. A samozřejmě počítáme s tím, že většinu z těchto profesí mohou vykonávat jak muži, tak ženy,“ uvedla ředitelka společnosti Hana Velíšková.

  Firma podle Velíškové nabízí místa i pro čerstvé absolventy vysokých škol. „Otevírají se příležitosti opravdu pro každého. Ať už chce změnit profesi, najít lepší práci za víc peněz či hledá stabilitu nebo rozvoj. I když se to někomu na první pohled nemusí zdát, na výrobě papíru se podílí pestrá paleta profesí a díky rostoucímu zájmu o papír jako udržitelném obalu se jedná o velmi stabilní a perspektivní odvětví,“ uvedla Velíšková.

  Spolu s novým papírenským strojem buduje Mondi Štětí celou související infrastrukturu. Investice se týkají současných i nových zaměstnanců. Loni společnost zvýšila zaměstnancům příspěvek na dopravu o 20 procent a směnový příplatek na 7000 korun měsíčně. „Reagovali jsme i na obecnou ekonomickou situaci. Každému zaměstnanci jsme například přispěli na vyšší ceny energií částkou 12 000 korun,“ uvedla Velíšková. Cílem firmy je podle Velíškové být nejlépe platícím zaměstnavatelem v regionu, průměrnou mzdu zaměstnanců neuvedla.

  Kapacita výroby nového stroje bude podle již dříve zveřejněných informací 210 000 tun pytlového kraftového papíru ročně. Výroba na něm začne v roce 2025 a na plnou kapacitu se výroba dostane v roce 2027. Pytlový kraftový papír se používá pro papírové pytle na cement a stavební materiály a také nahrazuje plastové obaly používané internetovými obchody. Investice souvisí s rostoucí poptávkou po papírových obalech, kterou podporuje také růst prodeje přes internet a zvyšující se zájem o udržitelné obaly.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte