Papírový nábytek je populární kvůli hmotnosti a nízké ceně. Pořídili byste si ho?

Další fotky

Papírový nábytek se stal trendem současnosti. I když působí křehce, tak je ve skutečnosti velmi bytelný. Výhodou je, že ho můžete snadno umístit, kamkoliv chcete – a to zcela bez námahy.

Nábytek z papíru alias z kartonu je populární. Nemusíte se moc namáhat, když si ho chcete přinést domů. Ale hlavně – nemusíte se starat, kam ho odvézt, když už doslouží. Jednoduše karton odnesete do sběrného dvora nebo spálíte. Je navíc docela levný. Má ale samozřejmě i své nevýhody. I když je dokonale ekologický, tak můžete celkem snadno díky papírovému nábytku vyhořet. Třeba když vám spadne na nábytek jiskra z cigarety. Nic horkého na něj asi taky položit nemůžete.

Židle od Marcela Breuera

Nadčasový ikonický nábytek. Originály jsou chytrou investicí, ale nestyďte se ani za repliky

Nemysleme ale hned na nejhorší. Papírový nábytek se prodává v různých variantách. U některého byste ani nepoznali, že jde o papír. Bezpochyby největší výhodou je jeho hmotnost a nízká cena. Zatímco běžně za skříně zaplatíte několik tisíc korun, za papírový nábytek můžete dát jenom pár stovek. I přesto můžete za malou skříňku zaplatit kolem 1000 korun. Záleží ale i na tom, kde nakupujete.

Žádné šrouby

Jestli se nevyznáte v nářadí a šroubech, zkrátka jestli je pro vás sestavování nábytku úplná španělská vesnice, pak pro vás bude sestavení nábytku z papíru hračkou. Stačí jen postupovat podle návodu a za pět minut máte nábytek složený. Nepotřebujete k tomu sílu ani manuální zručnost. Nábytek je překvapivě bytelný na to, že je z papíru. Hodí se třeba jako doplňující nábytek na zahradu (je potřeba ho ale uklidit, když bude pršet), na balkon nebo do předsíní. Hlavně překvapí svou originalitou. Jen tak někdo papírový nábytek přece jen nemá.

FOTO: Papírový nábytek

Papírový nábytek - nábytek z papíruPapírový nábytek - nábytek z papíruPapírový nábytek - nábytek z papíruPapírový nábytek - Handmade-DIY-Paper-Craft-Furniture-Model-PaperPapírový nábytek - nábytek z papíru
Další fotky
Papírový nábytek - nábytek z papíruPapírový nábytek - nábytek z papíruPapírový nábytek - nábytek z papíruPapírový nábytek - nábytek z papíru

Otázkou je, jestli má více výhod než nevýhod. Kromě toho, že může shořet, tak se může pochopitelně i promáčet. Je to stále papír. Proto by se neměl vystavovat ani dešti. I když budete zatěžovat nábytek průměrně, měl by vydržet maximálně pět let. Na druhou stranu může být velmi rozumnou volbou do pronájmů, kde třeba není na čem sedět nebo kam se vám nechce nábytek pořizovat.

Dnes, 13:52
Cizinci tvoří zhruba 15 procent zaměstnanců v Česku. Za poslední desetiletí se podíl zahraničních pracovníků...
Dnes, 12:22
Češi jsou ohledně sdílení svých dat nejvíce nedůvěřivým národem v Evropě. Nejvíce si chrání zdravotní...
Dnes, 12:17
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 12:17
Výzkum české společnosti Bene Meat Technologies má za cíl vyvinout technologii produkce kultivovaného masa v...
Dnes, 11:55
Index protiepidemického rizika PES klesl k dnešku o jeden bod na 68 bodů. Ve čtvrtém...
Dnes, 11:15
V devadesátých letech minulého století byl zejména motorest Devět křížů na dálnici D1 symbolem nové...
Dnes, 10:51
Čtyřicetiletý muž z Opavska podle policie zneužil desítky školaček. Nejmladší bylo 11 let. Za sex...
Dnes, 10:43
Turisté ve městech preferují slunné počasí, ale bez vysokých teplot. Letní extrémy naopak mohou snížit...
Dnes, 09:55
Herci a zpěváci z marketingové kampaně pro soukromý projekt antigenního testování pro statisíce Čechů, v...
Dnes, 09:31
Česká obchodní inspekce (ČOI) nařídila stáhnout z trhu letní šaty značky Anfakids určené pro děti...
Dnes, 09:18
Odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) začali v Blansku měřit koncentraci rakovinotvorného benzo[a]pyrenu v ovzduší....
Reklama