Park Rochus v Uherském Hradišti čeká novinka. Město tam plánuje postavit přírodní amfiteátr

11.10.2021
Redakce

Uherské Hradiště plánuje v parku Rochus výstavbu přírodního amfiteátru. Přijde na více než osm milionů korun, předpokládaná dotace z programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika by měla pokrýt 90 procent nákladů. Záměr dnes schválilo zastupitelstvo, pro bylo všech 26 přítomných zastupitelů.

Amfiteátr podle zástupců města doplní infrastrukturu skanzenu Rochus pro pořádání kulturních pořadů pro veřejnost. Chystané práce zahrnují terénní úpravy, vybudování hlediště a pódia, stavbu obslužné komunikace, osazení osvětlení nebo sadové úpravy. Na projektu spolupracuje Uherské Hradiště se slovenským městem Púchov, které usiluje o obnovu svého amfiteátru v lesoparku Lachovec zhruba za 3,3 milionu korun.

Podle uherskohradišťského starosty Stanislava Blahy (ODS) se počítá i se společnými kulturními akcemi v obou nových areálech. „Důležitou součástí projektu bude také vytvoření produktu v podobě turistické trasy Uherské Hradiště – Púchov, která bude propagovat zajímavé lokality na této spojnici s přírodním a kulturním turistickým potenciálem,“ řekl Blaha. Kompletně hotovo by mělo být v srpnu 2023.

V pátek 15. října skončí termín, do kdy je nutné žádost o dotaci z programu přeshraniční spolupráce podat. V případě, že nebude schválena, se Rochus projekt neuskuteční a Uherské Hradiště bude hledat jiné zdroje financování pro stavbu amfiteátru.

Uherské Hradiště začalo bývalé cvičiště na kopci Rochus revitalizovat v roce 2010, kdy zde byly vysázeny sady tradičních slováckých odrůd. O rok dříve město opravilo kapli svatého Rocha, později komunikace a další infrastrukturu. Muzeum v přírodě Rochus je pro návštěvníky otevřené od roku 2016. Nabízí expozice tradiční lidové architektury z různých období od konce 19. do poloviny minulého století.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte