Parkoviště osadí stromy. Komenského náměstí v Lounech se zazelená

8.7.2020
Marcel Mihalik

Záměr už má vizualizaci, nemá ale jisté financování. S myšlenkou přišel radní a předseda komise pro rozvoj a investice Michal Kučera (TOP 09), který nechal zpracovat architektonicko-urbanistickou studii se třemi variantami úprav Komenského náměstí. „Poměrně nevzhledné parkoviště chceme přeměnit v příjemnější veřejný prostor a zvětšit tak širší centrum Loun,“ odůvodnil. Varianta, kterou komise vybrala, počítá s výsadbou stromořadí uprostřed náměstí i na pomezí s hlavní silnicí v ulici Osvoboditelů.

LOUNY-park-vizualizace
Vizualizace, jak by mělo parkoviště vypadat po změně.
(Náš REGION)

Je to nesmysl

Někteří kritizují, že se změnou ubyde parkovacích míst, kterých je už tak ve městě nedostatek. To ale radní odmítá. „Současný počet parkovacích míst se nezmění, respektive o pár míst navýší,“ řekl Kučera.

Kritika z řad veřejnosti zaznívá i na účel a podobu zamýšlené proměny, která může připomínat kočkopsa. Tj. že nepůjde ani o klidovou zónu s lavičkami, fontánami a zelenými zákoutími ani o parkoviště. „Celkově je to nesmysl. Není tam potřeba taková plocha. To parkoviště není vůbec plné. Lepší by bylo udělat stání podél hlavní silnice. Když už, tak Komenského náměstí bych upravil do podoby nějaké parkové úpravy. To samé Mírove náměstí. Tam bych taky volil možnost parkování aut úplně kolem dokola. Široké je to tam dost a prostředek bych zatravnil,“ řekl k záměru Jan Čáka.Nepřehlédněte