Parkoviště u plaveckého bazénu v Táboře se uzavřelo. Dočasně chybí 120 parkovacích míst

25.5.2022
Jiří Bydžovský

V pondělí stavbaři uzavřeli parkovací plochy u táborského plaveckého bazénu v Kvapilově ulici. Je nutné počítat s dopravním omezením. Řidiči tam přišli dočasně o 120 parkovacích míst. Parkoviště bylo dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. Uzavření celé plochy je naplánováno  do konce října.  Město po dokončení stavby získá o 60 parkovacích míst navíc a další zkvalitnění služeb.  

„ Přemýšleli jsme,  jak nahradit pětiměsíční ztrátu parkoviště před bazénem. Dočasné parkoviště vzniklo na ploše budoucí obytné čtvrti Dvorce v Kyjevské ulici s kapacitou 80 míst. Dalšími plochami, kde lze auto odstavit, jsou parkoviště Pod ptákem v Jordánské ulici s kapacitou 58 míst,“ uvedl dříve mluvčí radnice Luboš Dvořák.

Práce za zhruba 11 milionů bez DPH zahrnou odvodnění, úpravy chodníků, prostory pro kontejnery na separovaný i směsný odpad, informační systém na počítání obsazenosti parkoviště, přípravu pro osazení dvou nabíjecích stanic pro elektromobily a sadové úpravy.

„Vzdálenější možností je parking na ploše u zimního stadionu. Město také vyjednává s FC MAS Táborsko o možnosti využít plochu za brankou stadionu v Kvapilově ulici. Tam se jedná zhruba o 40 míst,“ dodal Dvořák.

Zdroj:vzNepřehlédněte