Partu mladých lidí spojuje vášeň pro jízdu na kole. Založili vlastní spolek

16.2.2021
Miroslav Maršálek

NR: Jak dlouho jako Dovedové Křešín existujete a kolik vás je?

Jakub: Dovedové jsme si začali říkat ještě před prvními závody, které se datují k roku 2016. Vzniklo to spíše jako recese. Dovedli jsme i nemožné, ale spíše v tom vtipném slova smyslu… Jako oficiální klub existujeme teprve od roku 2019.

V klubu je nás zhruba dvacet, ale aktivních členů, s nejméně jedním startem v závodě, je nás „pouze“ sedm. A navíc máme dvě aktivní děcka – Emču s Matyáškem, ti už mají závodů nespočetně.

NR: Co je vaším hlavním zájmem?

Jakub: Naším hlavním zájmem jsou horská kola, zejména pak MTB maratony. Kromě menších závodů v širším okolí je pro nás prioritou celorepublikový seriál Kolo pro život, který možná znáte z reportáží České televize.

Zdroj: Dovedové Křešín

NR: Kde všude jste se svým týmem byli?

Jakub: Loni část týmu přemýšlela o závodech v Rakousku, ale bohužel to vzhledem k pandemii nevyšlo, a tak jsme zatím procestovali pouze naši republiku – od moravských Oder, nebo třeba Hustopečí, až na druhou stranu republiky do Karlových Varů. A mnoho dalších zajímavých lokalit po celém Česku.

NR: Jakých úspěchů jste dosáhli?

Jakub: Asi největší zajímavostí, které si opravdu ceníme, je, že jsme už více než dva roky nepřijeli ze závodů bez pódiového umístnění. Už teď z hlavy nespočítám, kolik je to závodů, ale pokaždé to někomu z nás vyšlo. Často si naopak domů vezeme dvě nebo tři medaile.

Proti slučování příbramských gymnázií se lidé bouří. Rodiče zaslali dopis krajskému úřadu

NR: Jste všichni z Křešína?

Jakub: Ne, ne, základ takový byl, ale se založením klubu se k nám přidali i další sportovci z blízkého okolí. Ale samozřejmě i ti noví jsou pak už Dovedové z Křešína.

NR: Co plánujete v nejbližším období?

Jakub: Co se týče sportovních výsledků, rádi bychom navázali na velmi úspěšnou loňskou sezónu. Dalo by se říci, že je v plánu posunout se ještě dál. Trénink je samozřejmě v plném proudu, ale první závod bude asi až 24. dubna, a to skoro domácí Praha – Karlštejn Tour. A co se týče dalších plánů, tak ač se cyklistika může jevit jako levný sport, je to spíše naopak. A tak budeme více hledat sponzory. I zde bych chtěl vyzvat každého, kdo by nás chtěl podpořit a případně sebe nebo svoji firmu zviditelnit, ať nás neváhá kontaktovat.

Z dlouhodobějších cílů máme v plánu uspořádat vlastní cyklistický závod, ale to není na pořadu dne, i vzhledem k aktuální situaci.

NR: Děkujeme za rozhovor a přejeme ještě mnoho hodnotných výsledků a spoustu krásných zážitků při dalších výpravách s vaší partou.Nepřehlédněte