Pašeračka převážela 4 kila kokainu, chytli ji na pražském letišti

22.9.2021
Jitka Kačánová

Ruzyňští celníci na Letišti Václava Havla v Praze odhalili zásilku kokainu. Téměř čtyři kilogramy drogy pašovala v kufru šestatřicetiletá Češka, která přicestovala z Limy přes Amsterdam do Prahy.

Celníci si vytipovali ženu na základě běžné kontroly. Nejprve její zavazadlo podrobili kontrole rentgenem. „Zájem celníků vzbudilo podezření na dvojité dno cestovního kufru. Vlastní fyzickou kontrolou zavazadla za použití sondážní jehly byla zjištěna neznámá látka, která po provedení drogového testu NIK pozitivně reagovala na kokain. S ohledem na způsob ukrytí bylo za použití mechanických prostředků zajištěno celkem 3 720 g drogy včetně obalového materiálu,“ uvedla mluvčí celníků Šárka Miškovská. Přesné množství bude zjištěno dodatečnou komplexní odbornou analýzou. Zda byla droga určena pro tuzemský trh nebo měla pokračovat dále do zahraničí je podle Miškovské předmětem dalšího šetření.

Žena byla po zadržení celníky předána policejnímu orgánu Generálního ředitelství cel a následně Národní protidrogové centrále Policie ČR s návrhem na zahájení trestního stíhání kvůli nedovolené výrobě a jinému nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Zdroj: Celní správaNepřehlédněte