„Perníčky“ udělaly z Kučery lháře. Pravda zvítězila lounskému radnímu navzdory

8.5.2020
Marcel Mihalik

Tak silně leží Andrej Babiš TOP 09 v žaludku, až někteří její straníci ztrácejí soudnost a podléhají dojmům. Vyprávět by o tom mohl lounský radní a předseda TOP 09 v Ústeckém kraji Michal Kučera. „Včera do našeho Domova pro seniory přivezla Armáda ČR dvě veliké krabice. Všichni očekávali, že to jsou testovací sady na covid pro zaměstnance. V krabicích jsou ovšem velikonoční perníčky z Penamu,“ napsal o svátcích na twitter.

Ministr označil Kučeru za lháře

Šlo ale o lež. Kučera tak o velikonoční svátky aktivoval i ministra obrany. Armáda ČR prostřednictvím svého ministra Lubomíra Metnara (ANO) totiž spojitost vyvrátila. „Armáda do Domova pro seniory v Lounech ani jinam žádné perníčky nepřivezla. Kdo to tvrdí, lže! Vojáci včera v domově v Lounech v rámci chytré karantény dělali odběr vzorků u jedné seniorky,“ napsal Metnar.

Čtvrt milionu pro lounské radní. Za prodej pozemků a „obílení“ černé stavby?

Došlo ke shodě událostí. Vojáci skutečně se sanitkou do lounského domova pro seniory dorazili, protože tu bylo podezření u jedné z pacientek na to, že má koronavirus. Ve stejný čas však přišel do důchoďáku i muž, který se podle reportéra týdeníku Euro jmenuje Miroslav Rusiňák a ten měl do dětských domovů a domovů pro seniory darem rozvážet perníky ze společnosti Penam.

Chomutov odložil splatnost poplatků na podzim. Louny ani Žatec tak benevolentní nejsou

Kučera si to spojil, neověřil a pod dojmem emocí se zpronevěřil zásadám Václava Havla, na nichž TOP 09 stojí. Místo pravdy a lásky tak lounský radní šířil lež a zášť. První český prezident, aby se v hrobě obracel. To si zřejmě uvědomila i předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová a omluvila se. „Je na místě omluvit se Armádě ČR. Podle všeho šlo o akci fyzické osoby, která s Armádou ČR neměla nic společného a pouze zneužila jejího jména při distribuci perníčků z Penamu. Je mi nedorozumění líto, práce Armády ČR si vážím a prosím občany o totéž,“ uvedla k velikonoční přestřelce o perníčky taktéž na twitteru.

louny

Náš REGION ochránil majetek Loun. Radní od prodeje i pronájmu pozemku firmě „za hubičku“ ustoupili

Na perníkovou přestřelku reagoval i Penam, který sladkosti o velikonočních svátcích potřebným daroval. „Myslím si, že naše perníčky si vyžádaly více pozornosti, než si zaslouží,“ citovaly Blesk Zprávy mluvčího Agrofertu, kam patří i Penam, Karla Hanzelku.

Zažehl koaliční spor na radnici

Nedorozumění vzniklé Kučerovou unáhleností tak spíš posloužilo jako reklama Penamu. Bývalý poslanec, který už zřejmě vyšší funkce než na komunální úrovni nedosáhne, tak zahrál svou šarádu do outu. „Takže se celá kauza vysvětluje. S akcí AČR v Domově pro seniory se svezla i aktivita roznosu perníčků příznivcem ANO. Na krabicích byly navíc ještě nápisy ′schváleno vládou′. Tak není divu, že to v Domově pro seniory brali jako akci jednu. AČR se velmi omlouvám,“ dodal. A tím zažehl koaliční spor na lounské radnici. Volby tu totiž vyhrálo hnutí ANO, které ve městě vládne s TOP 09, ODS a sportovci.

 

Proč perníčky vzbudily rozruch

Společnost Penam patří do holdingu Agrofert, který vlastnil premiér Andrej Babiš (ANO), než jej vložil do svěřenských fondů. Evropská komise prošetřuje, zda není Babiš s holdingem stále ve spojení. Zpráva, že by armáda rozvážela produkty bývalé premiérovy firmy, tedy vzbudila rozruch.

Kučera je „Perníček“

Velikonoční perníkovou přestřelkou si Kučera vykoledoval v Lounech přezdívku „Perníček“.

 

(mim)Nepřehlédněte