• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Náš REGION ochránil majetek Loun. Radní od prodeje i pronájmu pozemku firmě „za hubičku“ ustoupili

  27.1.2020
  Marcel Mihalik

  Náš REGION vyškolil jednoho z velkých zaměstnavatelů na Lounsku i místní samosprávu. Louny totiž po medializaci ustoupily od prodeje a poté i pronájmu městského pozemku firmě SEKO Aerospace.

  Pokud by zastupitelé přistoupili na jednu nebo druhou variantu, obílili by tím totiž černou stavbu, ke které se firma přihlásila. „Nepopíráme administrativní pochybení a snažíme se vše urovnat a podniknout veškeré úkony k legalizaci stavby,“ přiznala se společnost SEKO Aerospace ve svém vyjádření pro Náš REGION. Na kauzu upozornil ve svém prvním vydání Náš REGION článkem „Čtvrt milionu pro lounské radní. Za prodej pozemků a obílení černé stavby?“ Jak Náš REGION totiž zjistil z výročních zpráv politických stran, SEKO Aerospace před volbami sponzorovala ODS a hnutí ANO, jejichž radní o prodeji i pronájmu rozhodovali ve prospěch firmy.

  Čtvrt milionu pro lounské radní. Za prodej pozemků a „obílení“ černé stavby?

  Opozice spolu s některými koaličními zastupiteli, jako například Vlastimilem Roflíkem (ANO) či Ivetou Bušákovou (TOP 09), ale na prosincovém jednání zastupitelstva hlasovali proti záměru pronajmout SEKO pozemek za odhadní cenu 17 778 korun. „Za takovou cenu v Lounech nepronajmete ani garáž,“ podivoval se pro Náš REGION opoziční zastupitel Jan Čáka. Paradoxem je, že on sám dokonce musel na příkaz lounského stavebního úřadu koncem roku zdemolovat rekreační domek v zahrádkářské osadě.

  Mají chaos v majetku

  Opoziční lidovecký zastupitel a historik Michal Pehr naznačil, že chyby jsou na straně příslušných úředníků stavebního úřadu pod vedením Kateřiny Todtové, kteří měří dvojím metrem. „Město by mělo dle našeho názoru postupovat tak, aby tyto chyby byly odstraněny. V tomto případě se také ukazuje na nedostatečnou kontrolu majetku a pozemků pronajímaných městem,“ uvedl pro Náš REGION Michal Pehr (KDU-ČSL).

  přemostění, žiželice

  Stavba obchvatu Žiželic na Žatecku začne do tří let

  Podobného názoru je i místostarosta Milan Rychtařík (ANO). „Na pochybení lze usuzovat v rámci kontrolní činnosti orgánů státní správy a těch zastupitelů, kteří svým hlasováním v minulosti ať vědomě či nevědomě nastavili podmínky, které umožnily toto konání soukromého investora na pozemcích města Louny,“ řekl.

  Dálnici D7 z Chomutova a Loun do Prahy stavbaři dokončí do 7 let. Víme, kdy bude který úsek zprovozněn

  Právníci: Analýzy Kolářových spolužáků jsou předražené

  Praha 6 přihrává kšefty spolužákům starosty Koláře z „plzeňských práv“

  Městský úřad by podle zastupitele Pavla Csonky (ČSSD) měl řešit další prostor, který si firma SEKO údajně oplotila bez vědomí vlastníka, tedy Loun. „Město z nájmu nemělo ani korunu. Tak se řádný hospodář chovat nemůže, zejména hospodaří-li s veřejnými prostředky. Doufám, že vedení města bude jednat vždy konzistentně a vstřícně ke všem podnikatelům a živnostníkům v našem městě,“ přál by si i s ohledem na příklady posledních dní, kdy úředníci důsledně dbali na potrestání Čáky, zato šli na ruku Sedláčkově firmě.

  Chomutovský politik Gaudl si z dotací postavil rodinný klub. Vjezd hlídá zákazová značka nelegálně

  Koalici v Lounech tvoří ANO 2011, TOP 09, ODS, Unie pro sport a zdraví.

  Jak radní hlasovali:

  Pro pronájem hlasovali Pavel Janda (TOP 09), Vladimír Antonín Hons (USZ), Milan Rychtařík (ANO), Martina Bečvářová (ANO), Radovan Šabata (USZ), Michal Kučera (TOP 09). Proti hlasoval Jan Kerner (ODS). Zdrželi se: Eva Maťátko (ODS), Dagmar Godycká (ANO).

  Kolik stál v Lounech „nákup“ radního?

  ANO dostalo v roce 2018 od firmy SEKO Aerospace, a.s. 180 tisíc korun.

  ANO dostalo v roce 2016 od firmy SEKO Aerospace, a.s. 100 tisíc korun.

  ODS dostala v roce 2014 od firmy SEKO Aerospace, a.s. 50 tisíc korun.

  ODS dostala v roce 2018 od firmy SEKO Aerospace, a.s. 20 tisíc korun.  Nepřehlédněte