• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Chomutovský politik Gaudl si z dotací postavil rodinný klub. Vjezd hlídá zákazová značka nelegálně

  12.8.2019
  Marcel Mihalik
  Další fotky

  Papalášské manýry si osvojil chomutovský podnikatel a politik Jiří Gaudl (ODS). Lebedí si ve vile uprostřed přírody, která je evropsky významnou lokalitou. Dům z větší části pokryly státní dotace. Náš REGION navíc zjistil, že zákazová dopravní značka na příjezdové cestě k nemovitosti, je umístěna načerno.

  Schovaný mezi stromy na samotě ve významné přírodní lokalitě a s rybníkem na pozemku a přitom v centru Chomutova. Za sousedy mít ZOOpark, Kamencové jezero a Velký otvický rybník, místním známý jako Banda. To by mohl být pro mnohé americký sen na chomutovský způsob. A splnil si ho současný 1. místopředseda oblastního sdružení ODS v Chomutově Jiří Gaudl ml. Je prototypem politika-prospěcháře, který by bez znalosti politiky a kontaktů sotva vydělal vlastními schopnostmi. Jeho cesta za americkým snem byla jednoduchá: paktovat se s chomutovskou ČSSD, v níž měl slovo nebožtík Roman Houska a jeho partnerka Jana Vaňhová, kdysi hejtmanka Ústeckého kraje. Bylo to totiž za její éry, kdy kraj z peněz daňových poplatníků cáloval téměř šesti miliony korun Gaudlovi jeho luxusní rybářskou klubovnu.

  IMG_3487
  (reprofoto FB)

  Rybářská klubovna za 6 milionů

  Tak je totiž dům poblíž „Kamenčáku“ zkolaudován. Vlastní ho 1. Krušnohorský rybářský spolek s adresou v místě Gaudlova trvalého pobytu a jehož je Gaudl předsedou. Když před deseti lety Gaudl žádal o dotaci, popisoval v projektu, že peníze použije na aktivity členů spolku, mládež a lepší životní prostředí. Náš REGION se proto nyní ptal, jaké akce předseda rybářského spolku Jiří Gaudl pro rybáře zorganizoval. „Nepořádám akce, jen v rámci členské základny,“ odpověděl. Členy spolku jsou přitom pouze rodinní příslušníci nebo velmi blízcí známí. Tajemníkem je Gaudlův otec, hospodářem Jana Gaudlová. Poctiví rybáři páchnoucí po rybině ale o aktivitách jejich spolku nic netuší. Aby taky ano, když jde o rodinný projekt a rodinné sídlo dovedně zaplacené z peněz občanů. Gaudl sice na dotaz redakce odmítl, že by v domě vlastněném rybářským spolkem bydlel, jeho matka Marcela však nedávno na Facebooku uvedla, že tam její syn s rodinou žije. „Milostivá má dole tři sprchy,“ napsala Marcela Gaudlová.

  Z poslední vilové čtvrti v Mostě ghetto? Zahražany se ozvaly

  Zdraží jízdenky, zlevní lítačka. Ústí nad Labem nechce patřit k nejdražším MHD v kraji

  To, že se Gaudl v luxusní klubovně připomínající skutečně rodinné sídlo chráněné kamerami, zdržuje často i přes noc, si redakce ověřila v různých dnech a časech. Vždy tam stálo tam Gaudlovo auto značky Land Rover.

  Náš REGION usvědčil Gaudla ze lži

  Jak navíc Náš REGION zjistil, na příjezdové cestě k pozemku Gaudlova rybářského spolku, stojí nikým neschválená zákazová dopravní značka. „K takto umístěné dopravní značce se zdejší dopravní inspektorát určitě nevyjadřoval,“ potvrdil redakci policejní komisař Vladislav Hrych z chomutovské PČR.

  FOTO: Gaudlova luxusní klubovna

  Gaudlova luxusní klubovna - 15.7.2019-gaudl-dukaz-znacka-nacernoGaudlova luxusní klubovna - 15.7.2019-gaudl-zaseparkujeGaudlova luxusní klubovna - 15.7.2019-gaudl-dukaz-autoGaudlova luxusní klubovna - –15.7.2019-gaudl-dukaz_gaudl_lze2Gaudlova luxusní klubovna - –15.7.2019-gaudl-dukaz_gaudl_lze
  Další fotky
  Gaudlova luxusní klubovna - 15.7.2019-gaudl-dukaz-znacka-nacernoGaudlova luxusní klubovna - –15.7.2019-gaudl-VYPIS_KATASTRGaudlova luxusní klubovna - –15.7.2019-gaudl-USNESENI_SPOLEKGaudlova luxusní klubovna - –15.7.2019-gaudl-MAPKA

  Náš REGION se proto Gaudla zeptal, zda dopravní značku zákaz zastavení umístil před vjezd on. „Já ne, ta tady je historicky, netuším vůbec,“ mlžil přitom. Jenže podle svědků a pamětníků Gaudl nemluví pravdu. Redakce má dokonce jako důkaz fotografie místa, kde žádná dopravní značka nebyla. Náš REGION tak Gaudla usvědčil ze lži. Politik sám se přitom v rozhovoru s redaktorem podřekl, když odpověděl na otázku, z jakého důvodu je dopravní značka před pozemkem rybářského spolku. „Ta je z toho důvodu, aby se sem dalo zajet,“ řekl Gaudl. Jakoukoli dopravní značku přitom správně musí posvětit dopravní inspektorát, protože si nemůže kdokoli svévolně na veřejné komunikace umisťovat dopravní značení.

  Kdo je Gaudl?

  Jiří Gaudl je kontroverzní chomutovský politik. Patří ke staré generaci členů chomutovské ODS, kteří svým jednáním důvěryhodnost této politické strany v Chomutově poškodili tak výrazně, že se ve volebním období 2014 až 2018 dokonce ani nedostala do zastupitelstva, ačkoli roky před tím měla výsadní postavení a křeslo primátora. Gaudlovo jméno se podle informací redakce skloňuje i v chomutovské stranické buňce, kde probublává vnitrostranický boj o moc mezi skupinou čistých idealistů, která se snaží ODS vrátit do hry, a mezi gardou starých pragmatiků, kteří v době slávy ODS měli stranu jako výtah k zakázkám. Přestože je v současnosti ODS s dvěma zastupiteli v opozici, Gaudl byl při volbách v říjnu 2018 členem vyjednávacího týmu. Jeho firma od města získává zakázky dál i v době, kdy Chomutov vede hnutí ANO v koalici s Novým severem a KSČM. Ačkoli všechny tři strany volily transparentnost, klientelismus dál tiše tolerují. To zřejmě i naznačuje, že „staré pořádky“ vládnou  v Chomutově dál i s Babišovými „ovečkami.“

  Fasády v kraji hyzdí název úklidové firmy. Poškozením majetku si způsobila problém, míní experti

  Omezení na Vinohradské v Chomutově trvá. Kaufland se o opravu opěrné zdi pře s městem

  Čoudíš? Zaplatíš! Praha chystá hon na ojetá auta  Nepřehlédněte