• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Pětiletou nevlastní dceru uspal a sexuálně zneužil. Pedofila z Teplicka odhalila FBI

  12.2.2024
  Simona Knotková

  Ústecký krajský soud řeší případ muže z Teplicka obžalovaného z provádění sexuálních praktik na nevlastní dceři.

  Podle státní zástupkyně si vše natáčel na mobil a zveřejňoval na internetu. Případ odhalil americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI), který ho předal kolegům v Česku. Muži hrozí až 18 let vězení. Matka dívky v pondělí u soudu řekla, že si ničeho podezřelého nevšimla.

  Dívku podle obžaloby muž osahával, hladil po těle, dával jí penis do ruky, na genitálie připínal svorky, na bradavky jí lepil černou lepicí pásku. Prováděl i další praktiky, vše si fotil, natáčel a sdílel na takzvaném darknetu. Dívce bylo v té době pět let. Znalkyně z oboru toxikologie v pondělí u soudu řekla, že v některých vzorcích jejích vlasů byla prokázána látka, kterou obsahují léky používané u dospělých na spaní nebo při poruše sexuálních funkcí. Takové užíval její otčím. Obžalovaný sedmatřicetiletý Jaroslav Huspek řekl, že dívce žádné prášky vědomě nedal.

  Matka uvedla, že se vše dozvěděla až od policie. K dívce se podle ní Huspek choval hezky, žili jako rodina. Soužití bylo podle ženy v pořádku, ale s partnerem souložila jen jednou do roka, provádění sexuálních praktik po ní nevyžadoval. K muži má dívka podle její matky pozitivní vztah.

  Znalci diagnostikovali Huspekovi pedofilní sadomasochismus. Jeho pobyt na svobodě je podle nich nebezpečný a navrhují mu i ochranné sexuologické léčení. U soudu řekl, že s dívkou nikdy nesouložil, nechtěl jí ublížit a svého činu lituje. Znalkyně v pondělí uvedla, že je štěstí, že dívka neměla po požití léků žádné následky. Užívat je mohou pouze na předpis dospělí. Podání léku dítěti může vést až k jeho smrti, uvedla znalkyně.

  Protože výslech ženy se konal v nepřítomnosti obžalovaného, musí mu soud nejprve přehrát její výpověď. Poté přijdou na řadu listinné důkazy a závěrečné řeči. Rozsudek by mohl padnout tento týden.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte