Písek začíná hledat projektanta na stavbu nové sportovní haly

26.1.2022
Jiří Bydžovský

Písek si nechá zpracovat projektovou dokumentaci na novou sportovní halu. Chce ji postavit v areálu Základní školy J. K. Tyla, poblíž obloukové haly. Náklady na novou halu budou podle odhadů 120 milionů korun. Hotová by měla v roce 2025. O tom, že Písek vypíše tendr na projektovou dokumentaci, rozhodli radní.

Projektová dokumentace by měla stát 3,7 milionu korun bez DPH. „Dokumentace by měla být hotová přibližně v závěru příštího roku,“ řekla starostka Eva Vanžurová /Pro Písek/. Ten, kdo zpracuje dokumentaci, bude také spolupracovat při výběru firmy, jež halu postaví.

Podle studie by měla vzniknout hala velká 36 krát 46,6 metru a vysoká 12 metrů. Její součástí by měly být dvě tribuny, zázemí se šatnami i WC pro vozíčkáře. Hrací plocha o rozměrech 22 krát 42 metrů bude vhodná pro florbal, futsal a házenou. Nová hala, jež by mohla být hotová v první polovině roku 2025, by se také měla propojit se starou.

„Kapacity sportovních zařízení v Písku poptávce místních sportovců nestačí, některé týmy proto jezdí trénovat do jiných měst a obcí. V Písku také není žádná hala, která by odpovídala požadavkům na nejvyšší sportovní soutěže, například Interligu, kterou hrají písecké házenkářky,“ uvedla starostka.

Město sice chce vybudovat všesportovní halu v areálu Žižkových kasáren, ale příprava a schvalování územní studie postupují podle radnice poměrně pomalu. Není tak moc reálné, že by se tam hala mohla v nejbližších letech začít stavět.

Zdroj:čtk

 Nepřehlédněte