Plameny pohltily rodinný dům s restaurací

1.4.2023
Simona Knotková

V Olomouci-Chválkovicích hořel rodinný dům. Zranění utrpěli tři lidé, kteří se nadýchali kouře. Budovu opustili před příjezdem hasičů, ošetřili je zdravotníci. Na místě zasahovalo zhruba 50 hasičů ze šesti profesionálních a dobrovolných jednotek, požár mají pod kontrolou. Jeho příčina zatím není známá, způsobená škoda bude několik milionů korun, řekl mluvčí hasičů Radek Buryánek.

Oznámení o požáru podle něj přijali hasiči v sobotu kolem 02:45. Při příjezdu prvních jednotek hořela celá střecha budovy, hrozilo zřícení konstrukcí. „Došlo k požáru rodinného patrového domu, ve spodní části byla restaurace. Celkem byly zraněny tři osoby, které byly evakuovány před příjezdem jednotek a posléze ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou, kterou jim zavolali hasiči,“ uvedl Buryánek.

Jednotky hasičů využívali výškovou techniku a z důvodu velké spotřeby dýchací techniky také protiplynový automobil. „Požár je lokalizovaný, v současné chvíli je situace stabilizovaná,“ řekl po osmé hodině mluvčí. Příčinu vzniku požáru podle něj zjišťuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s policií.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte