Plán na stavbu haly míčových sportů se odkládá, cenové odhady nyní přesahují možnosti města

19.7.2021
Roman Kořinek

„Ceny stavebních materiálů a práce jsou v současné době tak nestandardní, že si nikdo netroufne odhadnout celkové náklady na stavbu haly. Jako město máme samozřejmě určitý finanční strop a proto jsme se na radě města dohodli, že tento záměr rušit nebudeme, ale realizaci projektu odložíme,“ vysvětluje místostarosta města Jan Picka (nez.).

Podle jeho dalších slov si vedení města zjišťovalo ceny nejen u stavebních firem, ale kontaktovalo i přímo výrobce materiálů pro tyto sportovní haly. A informace byla pro radní doslova šokující. „Řekli nám, že za první kvartál zdražovali o čtyřicet procent, za druhý kvartál o dalších čtyřicet procent a co bude dál, neví. I proto jsme se museli, že záměr odložíme na období, kdy budeme mít alespoň nějakou jistotu a záruku ceny,“ pokračuje místostarosta.

Ten předpokládá, že se z hlediska nynějšího zdražování stavebních prací a nedostatku materiálu jedná o mimořádný výkyv způsobený koronavirovou krizí. „Musíme doufat, že se ceny nějak ustálí a my budeme vědět, co a za kolik budeme stavět. Jasno máme v tom, že bychom chtěli podobou halu, jakou mají v Lázních Kynžvart, která bude splňovat požadavky pro všechny sporty,“ dodal Jan Picka.

Zdroj: vzNepřehlédněte