Plavání v moři skončilo tragicky. Dívku zabil blesk

15.6.2021
Simona Knotková

Dívka se koupala nedaleko pobřeží, když kolem půl třetí odpoledne udeřil do vody blesk. Z vody ji ihned vytáhli přítomní plavčíci, kteří zahájili resuscitaci.

Mladé Američance z Alabamy, která byla v Georgii společně se svou rodinou, ale už nebylo pomoci. Po převozu do nemocnice byla prohlášena za mrtvou. K celému incidentu došlo nedaleko pizzerie Lighthouse Pizza North.

Ohrožené horské gorily v Ugandě zabil blesk, do místa neštěstí míří s finanční pomocí expedice Go za Gorilou!

K tragické události se vyjádřila starostka Tybee Island Shirley Sessions.

„Plavci a návštěvníci pláže si mnohdy užívají chvíle, a když najednou udeří bouře, může dojít k nemyslitelnému. Celé Tybee je dnes zarmouceno, zejména pak ti, kteří byli na místě a zoufale se snažili zachránit její život. Naše myšlenky a modlitby jsou s rodinou a přáteli této mladé dámy,“ uvedla ve svém prohlášení.

Bouřky v zimě? V tomto období je to vzácnost

Podle Národní meteorologické služby blesk ročně zabije okolo 49 Američanů. K úmrtím ve vodě dochází vzácněji, ale nejsou výjimkou. Plavci by proto měli být obezřetní.

„Blesk nevráží do vody tak často jako na pevninu, ale když se tak stane, rozšíří se po hladině, která funguje jako vodič. Pokud jste na pláži a slyšíte hřmění nebo vidíte blesky, vylezte z vody. Opusťte pláž a schovejte se v budově nebo autě,“ radí meteorologové.

Zdroj: CNN.usNepřehlédněte