Děti z 1. ZŠ v Plzni poděkovaly obrázky zdravotníkům, hasičům, vojákům i laboratoři

Děti z 2. B plzeňské 1. základní školy namalovaly obrázky a napsaly vzkazy jako poděkování všem lidem, kteří v současné koronavirové krizi pomáhají ostatním. Většinou děkovaly lékařům a sestřičkám, ale nezapomněly ani na vojáky, policisty, ošetřovatele, záchranáře, poděkování patřilo i laboratoři. Jejich třídní učitelka rozeslala dětské výtvory do plzeňských nemocnic, ústavů sociálních služeb, hasičům a dalším institucím, jejichž pracovníky děti ve svých pracích zmiňovaly.

Jsem si vědoma toho, jak nelehkou práci a psychický stres musí všichni tito pracovníci dlouhodobě podstupovat a jsem moc ráda, že jim svoji podporu vyjádřili naši nejmenší školáci. Jsme pyšní na to, že má město Plzeň školy s tak skvělými pedagogy a žáky. Počítáme s tím, že tyto dětské výtvarné práce vystavíme na plzeňské radnici,“ uvedla radní města pro oblast školství Lucie Kantorová.

Iniciátorkou akce byla třídní učitelka 2. B Gabriela Hajšmanová. „Současná doba, nouzový stav a všechna ta opatření a události spojené s covidovou nákazou na děti z mé třídy velmi působí. Zadala jsem jim proto v rámci distanční výuky tvořivé psaní na téma: Poděkování těm, kteří pomáhají. Slíbila jsem dětem, že se jejich poděkování s obrázky, která mě všechna chytila za srdíčko, dostanou ke všem, jimž byla určena,“ vysvětlila učitelka.

Adventní trhy v Plzni budou. Umožnilo to rozhodnutí vlády

Žáci ve svých vzkazech například napsali: „Milí doktoři a sestřičky, prožíváme těžké období. Učení doma mě baví, protože se se mnou učí tatínek a maminka, vy ale se svými dětmi být doma nemůžete. Pomáháte ostatním, i když je to nebezpečné, jste stateční, moc děkujeme … milí policajti, jste hodní, že pomáháte starým lidem, málo lidí to dělá, tolik lidí nemá dobré srdce…děkujeme, že se staráte o pacienty s covidem, je náročné být dlouhou dobu v oblečení ­– skafandru…milá laboratoři, doufám, že máte míň lidí s covidem. Už jsem byl čtyřikrát na testech, ale zvládnul jsem to…

Vzkazy doputovaly i do Městského ústavu sociálních služeb v Plzni. „Tekly nám slzy i všem v bioptické laboratoři, kam jsme zprávu přeposlali. Klobouk dolů před paní učitelkou a jejími dětmi. Dokázaly něco nádherného. Naše zaměstnance to moc potěšilo,“ přiznal ředitel Městského ústavu sociálních služeb v Plzni Vladimír Chuchler. Do školy zaslal poděkování a odpověď učitelce a dětem včetně reakcí kolegyň na jejich zprávu, obrázky a přání.

V Chýni byla loni postavena nová základní škola. V některých jiných místech jsou nedostatečné kapacity.

Mateřské a základní školy potřebují navýšit kapacitu

Podobně potěšeně reagovali na dětské výtvory i zástupci dalších institucí, například Fakultní nemocnice Plzeň, Mulačovy nemocnice, Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje či Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje. Osobní dopisy zaslali i jednotlivci.

Nejvíce mě těší, jaká vlna kladných emocí se díky několika dopisům druháčků začala šířit. I když jsou ještě malí, dokázali velkou věc. Je to nesmírně obohacující pro všechny, co pomáhají, pro děti, pro mne, rodiče dětí i pro řadu lidí kolem nás. Celá ta atmosféra kolem děkovných dopisů nastartovala krásný adventní čas v naší třídě i v našem okolí,“ dodala učitelka Gabriela Hajšmanová.

Včera, 07:53
Dvě základní školy v Sušici omezily kvůli výskytu koronaviru výuku v některých třídách a děti...
11.6.2021
Ke zmatenému muži vyjížděli policisté do Stříbra na Tachovsku. Mladíkovi se filmová postava zjevila zřejmě...
11.6.2021
Komerční článek
Vedení měst často poptává řešení, které neprošlo analýzou toho, co občané opravdu potřebují. Dokumenty zadání...
11.6.2021
Osm století historie i současnost šumavského kostela svatého Mořice na Mouřenci u Annína přibližuje nová...
10.6.2021
Turisté, kteří přijedou příští rok na jaře do Železné Rudy už se budou moci vykoupat...
9.6.2021
V Plzni už se brzy otevře nová lávka u Kamenného rybníka. Na přelomu května a...
9.6.2021
Dvaadvacetiletou ženu z jižního Plzeňska už muži zákona obvinili ze spáchání přečinu týrání zvířat. Jako...
9.6.2021
Agresivní opilý muž řádil na benzínové čerpací stanici v Plzni – rozčílilo ho, že na...
8.6.2021
„Věřím, že Viktorce dokážu pomoci prosadit se jak v lize, tak v pohárové Evropě,“ řekl...
8.6.2021
Četná zranění utrpěl dnes dopoledne šedesátiletý muž, který havaroval v Železné Rudě na Klatovsku s...
8.6.2021
Po dlouhých sedmi měsících se Plzeňský Prazdroj znovu otevře pro veřejnost. První turisté půjdou po...
Reklama