Po covidu se vánoční trhy v Kroměříži vrací s videomappingem i Davidem Kollerem

4.10.2022
Simona Knotková

Vánoční trhy v Kroměříži doplní rozsvícení čtyř adventních svící a koncerty Davida Kollera a Anny K. Město připravuje i takzvaný videomapping, tedy vizuální umění, které využívá projekci ve volném prostoru, například na fasády domů. Vánoční trhy nazvané Šťastné a veselé se uskuteční na Velkém náměstí od 10. do 22. prosince.

Náměstí rozzáří světelná výzdoba zahrnující vstupní bránu, osm metrů vysoký světelný kužel symbolizující vánoční strom, nasvícenou kašnu a světelné nebe nad hlavami návštěvníků trhů. „V sobotu 10. prosince trhy zahájí videomapping a večerní koncert Davida Kollera. Připraveny budou přibližně dvě desítky stánků se sortimentem zaměřeným na dobré jídlo a pití a na drobné zboží spojené s Vánocemi,“ uvedl mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Chybět nebude slaměný betlém nebo vánoční hrnečky. Po celých 13 dnů by trhy měl doplňovat i kulturní program, který kromě koncertů nabídne pohádky, tvořivé dílny, zimní kino, programy dětí ze základních škol i místních folklorních a pěveckých souborů. „Jedním z hlavních lákadel pak bude na zlatou neděli koncert zpěvačky Anny K.,“ uvedla vedoucí radničního útvaru tajemníka Petra Svačinová.

Čtyři adventní svíce město rozsvítí 27. listopadu na náměstí Míru, 4. prosince na Komenského náměstí, 11. prosince na Masarykově náměstí a 18. prosince na Velkém náměstí. Rozsvěcení se uskuteční vždy od 17:00. „Konkrétnější informace k programu i podobě vánočních trhů bude radnice zveřejňovat postupně v dalších týdnech,“ doplnil Vondrášek.

Loni se vánoční trhy stejně jako v roce 2020 konaly na Velkém náměstí a kvůli epidemii covidu jen v omezeném rozsahu. Otevřeno mělo pouze několik stánků s vymezeným sortimentem. Prodejci nemohli nabízet občerstvení, které by lidé konzumovali na místě. Město zrušilo koncerty i chystaný videomapping. Předloni se vánoční trhy vrátily na Velké náměstí po čtyřleté odmlce, kdy město pořádalo adventní program na radničním dvoře.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte