• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Po opravách dálnice D1 mezi Všechromy a Mirošovicemi byl obnoven provoz třemi pruhy

  19.3.2023
  Doris Drienová

  Na opravovaném zhruba pětikilometrovém úseku dálnice D1 mezi Všechromy u Prahy a Mirošovicemi ve směru na Prahu byl v neděli odpoledne obnoven provoz ve třech pruzích. Ve směru na Brno by se měl provoz do tří pruhů vrátit v 19:00. Kvůli přípravě rekonstrukce a instalaci dopravního omezení byl úsek od pátku průjezdný v režimu dva plus dva pruhy, v některých případech dva plus jeden pruh. Stavbaři mají začít pracovat v celé délce opravovaného úseku mezi 16. a 21. kilometrem, provoz bude veden v režimu tři plus tři, nadále ale v omezeném režimu. Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové se omezení zatím obešla bez komplikací.

  „Kromě jedné drobné nehody v sobotu odpoledne zhruba na 17,5 kilometru nemáme hlášeny žádné dopravní komplikace,“ řekla Schneeweissová. Po 13:00 byl obnoven provoz ve třech pruzích, v pravém jízdním pruhu jsou dva, jeden je převeden do protisměrného pásu.

  „V sobotu se v místě omezení tvořily kolony, stavěla se provizorní betonová svodidla a provoz byl jedním pruhem,“ řekl pracovník asistenční služby a dopravních informací.

  Dopravní režim se bude během následujících oprav průběžně měnit, vždy by ale měly být zachovány tři plus tři jízdní pruhy.

  Stavbaři se na D1 mezi Všechromy a Mirošovicemi vrátili počátkem března po podzimních přípravách a zimní přestávce. Rozsáhlá rekonstrukce je plánovaná na celou letošní stavební sezonu, konec se předpokládá v listopadu. Součástí bude i oprava dálničních mostů, odvodnění, nezpevněných krajnic, protihlukových stěn či svodidel.

  Plánována je také stavba protihlukové stěny u Kunic a výměna veřejného osvětlení u mimoúrovňové křižovatky Mirošovice. Na závěr prací bude vozovka vybavena meteorologickými čidly a dělníci vymění kamery pro dohled nad provozem a instalují nové vodorovné a svislé dopravní značení. Náklady na opravu úseku činí 388 milionů Kč bez daně.

  Na D1 jsou plánovány i další opravy. Předloni na podzim přitom po devíti letech skončila kompletní rekonstrukce 160 kilometrů dálnice mezi Mirošovicemi u Prahy a Kývalkou u Brna, která byla doprovázená řadou velkých omezení. Ostatní opravy jsou plánovány mimo tento úsek.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte