Poberounský masopust načíná druhou třicítku

19.2.2020
Redakce

Program Poberounského masopustu, který patří mezi největší akce svého druhu v celém Středočeském kraji, začne na návsi v Zadní Třebani v 8.00 stylovým staročeským jarmarkem, na kterém budou kromě výrobků různých řemeslníků k dostání preclíky, perníky, koláče, pečené maso, medovina… A koblihy, samozřejmě – symbol masopustu. Prodejců z celé republiky se přihlásily tři desítky. Děti se budou moci svézt na koních či oslících, dospělé určitě potěší tradiční zabijačkové pochoutky či místní pivo Bobr.

Počínaje 10.00 hodin se na improvizovaném jevišti v podobě valníku představí:

  • staropražská kapela Třehusk,
  • dětská lidová muzika Notičky,
  • taneční skupina Proměny,
  • taneční soubor Klíček,
  • pěvecký Třebasbor,
  • řevničtí ochotníci s tradiční masopustní fraškou.

Nakonec bude symbolicky pochován Masopust, oceněni vítězové soutěže o nejoriginálnější masopustní pohled vyhlášené na loňském jubilejním, třicátém »fašaňku« a dekorovány nápadité maškary. K účasti v soutěži o nejoriginálnější převlek jsou zváni všichni, místní i přespolní.

Poté se vydá na obchůzku obcí průvod v čele s kapelou, koňským spřežením a kvartetem »hlavních« postav: medvědem, medvědářem, policajtem i Masopustem-Bakchem. Všichni budou ochutnávat koblihy, škvarkové placky, uzené maso, pálenku a další dobroty které pro ně připraví místní hospodyňky a hospodáři. Loni pohoštění průvodu nabídlo rekordních 43 (!) domácností, doufáme, že stejně štědří budou Zadnotřebaňští také letos.

Večer se po loňské premiéře bude opět konat masopustní tancovačka, resp. – II. Masopustní školní ples. Ve Společenském domě v Zadní Třebani začne ve 20.00 a také jeho návštěvníky čeká bohatý program: uvítací přípitek, předtančení, dámská volenka, tombola, půlnoční překvapení, slosování vstupenek… Vstupenky si můžete objednat v ZŠ Zadní Třebaň či na tel.: 602 654 937.

***

Masopustní oslavy uzavře v neděli 23. února 2020 od 14.00 ve Společenském domě v Zadní Třebani DĚTSKÝ KARNEVAL. Děti si budou moci zatančit s medvědem, pobaví je členové »dramaťáku« ZUŠ Řevnice, připraveny pro ně budou hry, soutěže, volba nejhezčí masky i kolo štěstí. Zahraje staropražská kapela Třehusk.

FOTO: Poberounský masopust

Poberounský masopust - Poberounský masopustPoberounský masopust - Poberounský masopustPoberounský masopust - Poberounský masopust

 Nepřehlédněte