Pod mostem v Bubenské už jezdí tramvaje, pro auta je zavřený. Drží na podpěrách

2.11.2018
Šárkos

Tramvaje už jezdí

Tramvajové linky 1, 12 a 25 už se vrátily na své pravidelné trasy kolem holešovické tržnice. Auta na most, který je v otřesném stavu, jezdit nesmí.

„V tento okamžik můžeme mluvit o tom, že je most zajištěný pro případ havárie. Pod mostem stojí čtyři masivní podpěry, které by zabránily jeho zřícení v případě, že by konstrukce mostu z předpjatého betonu zkolabovala,“ uvedl generální ředitel Technické správy komunikací Petr Smolka.

Ve čtvrtek už tramvaje mohly zase jezdit ze Strossmayerova náměstí na Vltavskou. Otevřen byl i jeden průchod pro pěší pod mostem, aby chodci nemuseli chodit oklikou až na světelnou křižovatku u Heřmanovy ulice.

Na Těšnov tramvaj nepojede

Prozatím se ale tramvaje nemohou vrátit do zastávek Štvanice a Těšnov. Nemohou odbočit z Vltavské směrem na Hlávkův most. Podpěry mostu stojí přímo na kolejích.

Linka číslo 34, která je aktuálně kvůli výluce v Lazarské náhradou za linku číslo 14, nadále pojede od Masarykova nádraží přes Florenc a Karlínské náměstí na Palmovku a dále do Vysočan.

Most u stanice metra Vltavská dnes bude okamžitě uzavřen. Tramvaje pojedou jinudy

Most se rozpadá

„V tento okamžik je most dočasně zajištěný pro případ havárie, teď začínáme připravovat jeho další provizorní podepření, které postaví vybraný dodavatel během zimy. Současné opatření ochrání provoz pod mostem, auta na most ale stále nemohou. Vrátí se tam až v okamžiku, kdy most zespodu zpevníme silnými ocelovými nosníky,“ řekla mluvčí TSK Praha Barbora Lišková.

FOTO: Podepření mostu v Bubenské ulici u metra Vltavská

Podepření mostu v Bubenské ulici u metra Vltavská - Most v BubenskéPodepření mostu v Bubenské ulici u metra Vltavská - Most v BubenskéPodepření mostu v Bubenské ulici u metra Vltavská - Most v Bubenské .


Nepřehlédněte