• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Podnikatelky se učily vyrábět vánoční věnečky. Jak na to?

  13.12.2017
  Andrea Cerqueirová
  Další fotky

  Výroba malých vánočních věnečků s jednou svíčkou, zdobení perníčků, vykrajování ovoce a zeleniny. To vše si vyzkoušely manažerky a podnikatelky na předvánočním setkání Klubu manažerek, které se uskutečnilo v Bohemia restaurantu TOP HOTELu Praha.

  Malé vánoční věnečky vyráběly pod vedením zkušené floristky Dagmar Hozákové. Výroba spočívala v tom, že do namočené houbové hmoty nejprve zabodly svíčku a následně malé smrkové větvičky, k nim připevňovaly drátkem nebo nalepovaly lepicí pistolkou různé ozdoby – mašličky, sušené pomeranče, vlašské ořechy, barevné blýskavé kuličky a další cinkrlátka. Každá z přítomných žen si pak vlastnoručně vyrobený věneček odnesla domů.

  Vánoce na sněhu, nebo na blátě? Známe odpověď

  U dalšího stolku, pod odborným dohledem cukrářky Jitky Frajtové, si zájemkyně mohly vyzkoušet nazdobit perníček. Pod vedením mistra ve vyřezávání ovoce a zeleniny Radka Vacha si zase mohly vyzkoušet, co vše lze vyřezat. Vystaveny tam byly luxusní kousky – vykrojené tváře z melounu nebo dýně.

  Několika písněmi přítomné potěšila sólistka Státní opery Daniela Radosa, která na přání předsedkyně Klubu manažerek Lenky Tomešové zazpívala například Rusalku – Měsíčku na nebi hlubokém. Několik skladeb s ní zazpíval její žák Jiří Kučera. V závěru si všechny přítomné zapěly vánoční píseň “Jdou zástupy věrných s jásotem a chválou…”.

  Pražské vánoční trhy jsou podle Američanů nejlepší na světě, chválí klobásu i pivo

  Lístkem do tomboly byla vizitka – s dárkem odešla téměř třicítka přítomných, o chutné občerstvení se postaral TOP HOTEL Praha. Podnikatelky se i společně vyfotily. Společenská i naučná setkání pořádá Klub manažerek pravidelně – letos kupříkladu navštívily Strakovu akademii, kde se nachází Úřad vlády, uspořádaly i mnoho besed, rozmanitých prohlídek, školení či jiných příjemných setkání.

  FOTO: Podnikatelky se učily vyrábět vánoční věnečky. Jak na to?

  Podnikatelky se učily vyrábět vánoční věnečky. Jak na to? - podnikatelky 4 foto ACPodnikatelky se učily vyrábět vánoční věnečky. Jak na to? - podnikatelky 1 foto ACPodnikatelky se učily vyrábět vánoční věnečky. Jak na to? - podnikatelky 3 foto ACPodnikatelky se učily vyrábět vánoční věnečky. Jak na to? - podnikatelky 5 foto ACPodnikatelky se učily vyrábět vánoční věnečky. Jak na to? - podnikatelky 6 foto AC
  Další fotky
  Podnikatelky se učily vyrábět vánoční věnečky. Jak na to? - podnikatelky 7 foto ACPodnikatelky se učily vyrábět vánoční věnečky. Jak na to? - podnikatelky 8 foto ACPodnikatelky se učily vyrábět vánoční věnečky. Jak na to? - podnikatelky 9 foto ACPodnikatelky se učily vyrábět vánoční věnečky. Jak na to? - podnikatelky 10 foto ACPodnikatelky se učily vyrábět vánoční věnečky. Jak na to? - podnikatelky 11 foto ACPodnikatelky se učily vyrábět vánoční věnečky. Jak na to? - podnikatelky 16 foto ACPodnikatelky se učily vyrábět vánoční věnečky. Jak na to? - podnikatelky 17 foto AC


  Nepřehlédněte